Αήττητη η Μαρσέιγ απειλεί την Παρί

Η ομάδα της Μασσαλίας νίκησε και τη Ρεν, 2-0, συνεχίζει αήττητη και παραμένει στο κυνήγι της πρωτοπόρου Παρί.

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τη Μαρσέιγ, που επικράτησε 2-0 της Ρεν και απειλεί πλέον την  Παρί. Στο πρώτο δεκάλεπτο, η Μαρσέιγ έφτασε τρεις φορές κοντά στο γκολ με Ντιένγκ (3′ και 5′) και τον Παγιέ (10′).  Στο τρίτο λεπτό του  ημιχρόνου, η Μαρσέιγ άνοιξε το σκορ. Από τα δεξιά ο Λιρολά έβγαλε τη σέντρα και ο Μπάμπα Ντιένγκ με προβολή έκανε το 1-0. Η Ρεν απείλησε, για πρώτη φορά, με εκτέλεση φάουλ του Μπουριγκέ στο 69′, αλλά στο 71′ δέχτηκε και δεύτερο γκολ. Ο Αρίτ επωφελήθηκε από τις κόντρες, πλάσαρε και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Η Μαρσέιγ είναι στο -2 από την Παρί με τη Ρεν να μετράει τρεις συνεχόμενες ήττες.