Άργησε 60 λεπτά και έκανε ένα (ακόμα) δώρο!

Συντάκτης: Δεν υπάρχουν Σχόλια Share:

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ έκανε ένα ακόμα δώρο.

Stoiximan: Εδώ κάνεις το παιχνίδι σου! Με το MatchCombo συνδυάζεις διαφορετικές επιλογές ενός αγώνα σε ένα στοίχημα! Πάτα εδώ!

Την περασμένη Κυριακή με περισσή αφέλεια «επέτρεψε» στον Βόλο να κάνει το 4-1… 4-4 με τρεις φάσεις σε 45 λεπτά, ενώ στο «Καραϊσκάκης» με ευγενική χορηγία… Άντερσον Εσίτι δώρισε στον Ολυμπιακό ένα σπουδαίο προβάδισμα με σκορ 2-0, που δύσκολα αλλάζει.

Για κακή τύχη του Ράζβαν Λουτσέσκου που η αλήθεια είναι ότι είχε σημαντικές απουσίες ειδικά στον άξονα η πρώτη φάση του αντιπάλου έγινε γκολ. Σαν να μην έφτανε αυτό ο  Εσίτι έχασε εντελώς τον προσανατολισμό του στον αγωνιστικό χώρο. Κάπου εκεί ο Λουτσέσκου ή τον βγάζει εκτός τον παίκτη και να τον χάσει εντελώς και για την συνέχεια της σεζόν ή να περιμένει το ημίχρονο.

Ο Νιγηριανός μέχρι να έρθει το ημίχρονο όμως πρόλαβε να κάνει και δεύτερο μεγάλο λάθος που έφερε το 2-0. Μπορεί η εικόνα της ομάδας να ήταν γενικότερα κάκιστη στο πρώτο μέρος, ωστόσο τα λάθη του Εσίτι ήταν τόσο κραυγαλέα που θα… αγανακτούσαν και τον Δαλάι Λάμα. Ο Εσίτι έκανε την εξαιρέση στον κανόνα στην Κοπεγχάγη και επέστρεψε στις… εργοστασιακές του ρυθμίσεις στο ντέρμπι.

Η πραγματικότητα όμως είναι ότι ο Λουτσέσκου δεν είχε άλλη επιλογή για τον άξονα, αφού και ο Ελ Καντουρί δεν ήταν έτοιμος να παίξει για 90 λεπτά.

Το 2-1 ήρθε κάπως αργά στο ματς και φόβισε περισσότερο τον ήδη φοβικό Ολυμπιακό που δεν πατούσε καλά στο δεύτερο μέρος. Ένα ακόμα σκληρό μάθημα για τον ΠΑΟΚ στον Πειραιά, κυρίως μάθημα νοοτροπίας που δεν υπήρχε στην ομάδα ειδικά στο πρώτο μέρος.

Το μόνο σίγουρο είναι πως τίποτα δεν έχει τελειώσει, κανένα πρωτάθλημα και καμία σεζόν δεν έχει ολοκληρωθεί στις 25 Οκτωβρίου.