ΒΙΝΤΕΟ: Ήττα με κάτω τα χέρια ο ΠΑΟΚ, από τον Μίλωνα με 3-1 σετ!

Την τρίτη του ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στη Volley League των ανδρών γνώρισε ο ΠΑΟΚ στην έδρα του Μίλωνα με 3-1 σετ.

Η αθηναϊκή ομάδα κατάφερε να σταματήσει και το σερί 10-0 νικών που είχε ο ΠΑΟΚ στα μεταξύ τους παιχνίδια όλα αυτά τα χρόνια.Από το 12-10 του πρώτου σετ και έπειτα ο ΠΑΟΚ έχασε επαφή με το σκορ με τον Μίλωνα να αποκτά μια διαφορά ασφαλείας (16-11, 21-17) την οποία δεν έχασε και με το 25-20 έκανε το 1-0 στα σετ.

Ο Φαν Χάρντερεν πίεσε την αντίπαλη υποδοχή και ο ΠΑΟΚ μπήκε μπροστά με 4-10 στο δεύτερο σετ, κρατώντας την υπέρ του διαφορά και στη συνέχεια (10-16). Οι γηπεδούχοι μείωσαν (14-18), αλλά με Ντεν Ντρις ο Δικέφαλος ξέφυγε ξανά (15-21). Οι «ασπρόμαυροι» συνέχισαν να είναι ανώτεροι και με 18-25 ισοφάρισαν σε 1-1 σετ.

Σετ για γερά νεύρα το τρίτο. Ο ΠΑΟΚ μπήκε μπροστά με 1-5, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ανέτρεψαν την κατάσταση (13-11). Από εκεί και πέρα οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι με τον Δικέφαλο να παίρνει ξανά προβάδισμα στο 17-18 με άσο του Κοκκινάκη. Το σετ συνέχισε να είναι ντέρμπι (22-22). Εκεί ο Μίλων με ένα σερί έκανε το 25-22 και το 2-1 στα σετ.

Νευρικότητα από τον ΠΑΟΚ στο τρίτο σετ και ο Μίλων μπήκε μπροστά με 14-8 με τον Σιδηρόπουλο να μπαίνει αντί του Μπλάνκεναου. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη διαφορά (17-10) με τον Σαλταφερίδη να μπαίνει αντί του Ντεν Ντρις. Ο Μιλενκόσκι μιας και είχε ξοδέψει από νωρίς τα τάιμ άουτ του συνέχισε τις αλλαγές με Παπαλεξίου και Μούχλια να περνούν αντί Τακουρίδη, Κοκκινάκη. Η εικόνα δεν άλλαξε και ο Μίλων με 25-17 πήρε τη νίκη με 3-1 σετ.

Τα σετ: 25-20, 18-25, 25-22, 25-17.