Διπλό κορυφής στα Χανιά για τον Ιωνικό

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League 2 ανέβηκε ο Ιωνικός μετά την εκτός έδρας επικράτησή του με 1-0 απέναντι στα Χανιά.

Η αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μένουν με δέκα παίκτες λόγω της απευθείας αποβολής του Καρλίτο. Αυτό έδωσε στην ομάδα της Νίκαιας το δικαίωμα να κυριαρχήσουν και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Κάστρο άνοιξε τον δείκτη του σκορ. Από εκεί και μετά, τα Χανιά προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, χωρίς ωστόσο κάτι περισσότερο.

Εντός έδρας νίκη με 1-0 για τον Διαγόρα απέναντι στον Καραϊσκάκη Άρτας, αποτέλεσμα που έφερε την ομάδα της Ρόδου στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ισοπαλία με 1-1 ανάμεσα σε Ιεράπετρα και Τρίκαλα. Ο Γκίνι μόλις στο τέταρτο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους Κρητικούς, με την ισοφάριση να έρχεται στο 26’ από τον Ριζογιάννη.