Εφήβων: Αναχώρηση για την Γερμανία με παίκτες από Αρη, ΠΑΟΚ, ΧΑΝΘ και ΔΕΚΑ

Συντάκτης: Share:

Η Εθνική Εφήβων αναχωρεί σήμερα με τελικό προορισμό το Μανχάιμ, όπου θα πάρει μέρος στο τουρνουά «Άλμπερτ Σβάιτσερ», το οποίο θα διεξαχθεί 30/3-6/4.

Οι αθλητές που βρίσκονται στην αποστολή είναι οι εξής:

Ονοματεπώνυμο Ομάδα Ύψος Έτος Γέν. Θέση
Νίκος Σερμπέζης Μπάγερν Μονάχου 1.97 2007 SG
Παναγιώτης Παγώνης Μίλων 2.04 2006 PF
Ανδρέας Πατρίκης ΔΕΚΑ 2.00 2006 C/PF
Λευτέρης Λιοτόπουλος ΔΕΚΑ 1.95 2006 PG
Αλεξάνδρος Αλεξάκης Περιστέρι 1.96 2007 G
Στέφανος Σπάρταλης Ολυμπιακός 2.05 2006 C
Παναγιώτης Παπαζώτος Πανερυθραϊκός 1.92 2006 G
Χρήστος Μανθόπουλος ΠΑΟΚ 2.02 2006 PF
Βασίλης Καζαμίας Άρης 1.97 2007 PG
Φίλιππος Τσαχτσίρας Άρης 2.04 2006 PF/C
Γιάννης Κομνιανίδης ΧΑΝΘ 1.86 2006 PG
Διονύσης Ρουμελιώτης Γλαύκος Έσπερος 2.01 2006 SF
Κωνσταντίνος Χαντζής Πρωτέας Σχηματαρίου 1.92 2006 SG
Γιάννος Ξανθόπουλος ΕΦΑΟΖ 2.07 2006 PF/C

Προπονητής: Ιωσήφ Νικολαϊδης

Β. Προπονητή: Σωτήρης Κοκκινόπουλος

Γυμναστής: Θανάσης Αλεξανδράκης

Γιατρός: Βασίλης Γερός

Φυσικοθεραπευτής: Τάσος Παπαγιαννίδης

Τεχνικός Σύμβουλος: Κώστας Παπαδόπουλος

Αρχηγός Αποστολής: Λάμπρος Τάκης

 

Το πρόγραμμα των αγώνων

Σάββατο 30 Μαρτίου

14:45 Κίνα-Ελλάδα

15:00 Ιαπωνία-Σλοβενία

17:00 Γερμανία-Αίγυπτος

17:15 Αυστραλία-Τουρκία

19:30 Τελετή Έναρξης

21:00 Γερμανία U18-Αργεντινή

21:30 Σερβία-Ιταλία

Κυριακή 31 Μαρτίου  

16:00 Ελλάδα-Γερμανία U17

16:00 Τουρκία-Ιαπωνία

18:15 Αίγυπτος-Σερβία

18:15 Αργεντινή-Αυστραλία

20:30 Ιταλία-Κίνα

20:30 Σλοβενία-Γερμανία U18

Δευτέρα 1 Απριλίου

16:00 Γερμανία U17-Ιταλία

16:00 Σλοβενία-Αργεντινή

18:15 Ελλάδα-Αίγυπτος

18:15 Ιαπωνία-Αυστραλία

20:30 Κίνα-Σερβία

20:30 Γερμανία U18-Σερβία

Τετάρτη 3 Απριλίου

16:30 Αίγυπτος-Κίνα

16:30 Αργεντινή-Ιαπωνία

18:45 Σερβία-Γερμανία U17

18:45 Τουρκία-Σλοβενία

21:00 Ιταλία-Ελλάδα

21:00 Αυστραλία-Γερμανία U18

Πέμπτη 4 Απριλίου

16:30 Ιταλία-Αίγυπτος

16:30 Τουρκία-Αργεντινή

18:45 Γερμανία U17-Κίνα

18:45 Σλοβενία-Αυστραλία

21:00 Ελλάδα-Σερβία

21:00 Γερμανία U18-Ιαπωνία

Παρασκευή 5 Απριλίου

14:00 Α6-Β6 (για την 11η θέση)

14:15 Α3-Β4 (1)

16:15 Α5-Β5 (για την 9η θέση)

16:30 Β3-Α4 (2)

18:45 Β1-Α2 (Ημιτελικός 1)

21:00 Α1-Β2 (Ημιτελικός 2)

Σάββατο 6 Απριλίου

10:30 Ηττημένος 1-Ηττημένος 2 (για την 7η θέση)

12:45 Νικητής 1-Νικητής 2 (για την 5η θέση)

15:00 Ηττημένος Ημιτελικού 1-Ηττημένος Ημιτελικού 2

17:15 Νικητής Ημιτελικού 1-Νικητής Ημιτελικού 2

19:15 Τελετή Λήξης

Μπορείτε να δείτε τους αγώνες σε live streaming ΕΔΩ