ΕΟΚ: Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των Εθνικών πρωταθλημάτων

Συντάκτης: Share:

Τους διαιτητές και τους κομισάριους των εθνικών πρωταθλημάτων ανακοίνωσε η ΕΟΚ

Τους διαιτητές των Εθνικών πρωταθλημάτων ανακοίνωσε η ΕΟΚ για την Elite League, αλλά και τις υπόλοιπες κατηγορίες.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 11ης αγωνιστικής της Elite League Ερρίκος Ντυνάν είναι οι εξής:

Τετάρτη 21/12

Ελευθερούπολης 17.00 Ελευθερούπολη-Τρίτων Ταρενίδης Κ.-Λουουδιάδης-Αγραφιώτης Γρ. (Μπίγκος)

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχ.-Πανερυθραϊκός Ζακεστίδης-Φραγκούλη-Μαρτινάκος (Κάλφα)

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-ΝΕ Μεγαρίδος Γερακίνης-Μαραμής-Πράττος (Παραλυκίδης)

Μεσολογγίου 17.00 Χαρ. Τρικούπης-Αμύντας Αναστόπουλος-Τσιμπούρης-Μαρινάκης (Πατσαντζόπουλος)

Απ. Κόντου 17.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Ψυχικό Ζιώγας-Αναστασίου-Σιδέρης (Μωϋσιάδης)

Παπάγου (TV) 17.00 Παπάγου-Αγρίνιο Κατραχούρας-Κωνσταντινίδου-Σκανδαλάκης (Ζώης)

Αγ. Θωμά (κ.θ.) 17.00 Μαρούσι-Καβάλα Καρακάσης-Μακρόπουλος-Αγγελής (Μπίκας)

Ιβανώφειο (κ.θ.) 17.00 Ηρακλής ΚΑΕ 2022-Κόροιβος Αμαλιάδας Ξενικάκης-Ελευθεριάδης-Ντούρας (Παπαδόπουλος Ν.)

Διαιτητές – Κομισάριοι Β’ Εθνικής (11η αγων., 21/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 11ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος

Τετάρτη 21/12

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-ΕΦΑΟΖ Θεοδωρόπουλος-Κονταράτος-Τζίμης (Κυρτάτας)

Α΄Κροίσος Πέρσης 13.00 Μίλων-ΝΕΟΛ Χαϊνά-Καραμπιτσάκος-Μπαβέλας (Σταματόπουλος)

Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 Αίολος Αγυιάς-Δάφνη Δ. Λιότσιος-Νάστος-Ρίζος (Θεοδοσόπουλος)

Μετς 13.30 Παγκράτι-Φανάρια Νάξου Καρπάνος-Κανελλόπουλος-Ασλανίδης (Ορφανός)

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-Αχαγιά 82 Μπακετέα-Ξυλάς-Κατσέλη (Παπαφωτίου)

Β’ Κλειστό Κακούρη 17.00 Ένωση Ιλίου-Μύκονος Παντελίδης-Λογοθέτης-Λιαρομμάτης (Παπαδόπουλος Στ.)

Παρασκευή 16/12 (6η αγωνιστική)

Π. Χανιώτη 19.00 Ένωση Ιλίου-ΕΦΑΟΖ Καλογερόπουλος-Ορφανός Ιορδ.-Σκουλαρίκης

Σάββατο 17/12 (5η αγωνιστική)

Νάξου 14.30 Φανάρια Νάξου-Αχαγιά Αποστολίδης Β.-Ραχιώτης-Ναστούλης (Καραμπίνης)

Σάββατο 17/12 (10η αγωνιστική)

Χ. Αγγουράκης 17.00 Δάφνη Δ.-Ηλυσιακός Τσαχάκης-Ορφανός Ιορδ.-Αντωνιάδης (Παπαφωτίου)

2ος Όμιλος

Τετάρτη 21/12

Β’ Πεύκης 17.00 Πεύκη-Π. Φάληρο Σπυρόπουλος-Δελαγραμμάτικας-Λεβεντάκος (Φαλούκας)

Διαγόρα 19.00 Διαγόρας Ρόδου-ΟΦΗ Κωνσταντινόπουλος-Ουσταμπασίδης-Μαρτινάκος (Ξάθος)

Α. Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-Δούκας Φασόλης-Ορφανός Ιορδ.-Κούλης Κ. (Ντίνος)

Εσπέρου 18.30 Έσπερος Κ.-Αιγάλεω Τηγάνης Γ.-Κιουλάφας-Βελέντζας (Διμπινούδης)

Γ. Γεννηματάς 16.30 Πρωτέας Β.-Πανελευσινιακός Θεονάς-Καραβίτης-Παπαδόπουλος Χρ. (Τεφτίκης)

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΑΟΚ Χανιά Καμήτσος-Λάμπος-Λιόνας (Ζερβούδης)

Σάββατο 17/12 (10η αγωνιστική)

Αγ. Θωμά 20.00 Δούκας-Πεύκη Καραβίτης-Κονταράτος-Τεφτίκης (Κυριόγλου)

3ος Όμιλος

Τετάρτη 21/12

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Φίλιππος Βέροιας Δαρλαμήτος-Τσακιράκη-Ελ Ανύ (Κανελλόπουλος)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Βίκος Ιωαννίνων-Έσπερος ΓΣ Λαμίας Σταματόπουλος-Ευφραιμίδης-Χατζημπαλίδης (Τσιγγέλης)

Βόλου 18.00 Ολυμπιακός Β.-Νίκη Β. Ταρενίδης Σ.-Χρυσάφης-Τοπαλίδης (Τσιργούλας)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-ΑΓΣ Ιωαννίνων Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.-Λυγούρας (Βόντας)

Κυριακή 18/12

Μίκρας Α 18.00 Ναύαρχος Βότσης-Τρίκαλα Basket Χατζηχαρίσης-Βασιλόπουλος-Αγραφιώτης Β. (Φωτιάδης)

Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας

Σάββατο 17/12 (10η αγωνιστική)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Βϊκος Ιωαννίνων Πουρσανίδης Κ.-Κοντογιάννης-Κανελλίδης (Μηναρετζόπουλος)

4ος Όμιλος

Τετάρτη 21/12

Γέφυρας 18.30 Γέφυρα-Μακεδονικός Μπακάλης-Αγραφιώτης Ι.-Αναστασιάδης Β. (Γκούμας)

Σερρών 17.00 Πανσερραϊκός-Λεύκιππος Ξάνθης Κοϊμτζόγλου-Σιταρίδης-Τσάνταλη (Δραγκίογλου)

Πολυγύρου 18.00 Πολύγυρος-Ευκαρπία Παπαγεωργίου-Λαδάς-Θεοδωρίδης (Ιωαννίδου)

Λαγκαδά (κ.θ.) 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Σταυρούπολη Εκίζογλου-Ηλιόπουλος-Κώνης (Αργυρού)

Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-ΔΕΚΑ Σαρακενίδης-Δέλλας-Δικταπανίδης (Θεοδώρου)

Ρεπό: Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Διαιτητές – Κομισάριοι Α1 Γυναικών (11η αγωνιστική, 17-18/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 11ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών, είναι:

Σάββατο 17/12

ΣΕΦ (αίθ. 5) 13.00 Ολυμπιακός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Φραγκούλη-Λαζόγκα-Ναστούλης (Παλάτος)

Κυριακή 18/12

Λευκάδας 17.00 Νίκη Λευκάδας-Εύνικος Καρακάσης-Τσακιράκη-Μαρινάκης (Κανελλόπουλος)

Α’ Μοσχάτου 14.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Πρωτέας Βούλας Καραβίτης-Γρίβα-Αργυρούδης (Μπουρνάς)

Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-Παναθλητικός Κωνσταντινίδου-Μαρίγλη-Μακρόπουλος (Παυλόπουλος)

Κλαδισού 14.00 ΟΑ Χανίων-ΠΑΣ Γιάννινα Χρηστίδης Π.-Καλογριάς-Αντωνιάδης (Πετράκης)

Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ Καρακωνσταντόπουλος-Νάστος-Μπακετέα (Ζαγκλής)

Διαιτητές – Κομισάριοι Γ’ Εθνικής (11η αγωνιστική)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 11ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος

Κυριακή 18/12

Νήαρ Ηστ 17.00 Νήαρ Ηστ-Καλαμάτα Πετράκης Γεωρ.-Τσατταλιού (Αναστασίου)

Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 ΑΟ Αχαϊας Η Γαλήνη-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Κανελλόπουλος-Μπολάνος (Κοκορδάτος)

Ερμιόνης 17.00 Ερμιονίδα-ΚΑΠ Μπαβέλας-Βομπίρης (Τρίγκα)

Κυπαρισσίας 17.00 Δίων Ο Κυπαρισσεύς-Παναχαϊκή Σιδέρης-Κουλουμπαρίτσης (Γιαλικάρης)

Τέντα 17.00 Καλαμάτα 1980-Παλαίμων Κορίνθου Ελ Ανύ-Λιραμομμάτης (Ηλιόπουλος)

Τετάρτη 21/12

Άστρους 17.00 Πήγασος Θ.-ΕΑ Προμηθέας 2014 Τούσης-Αλεξόπουλος Π. (Νικολίτσας)

2ος Όμιλος

Κυριακή 18/12

Π. Σαλπέας 14.00 Πορφύρας-Πανναξιακός Χατζημάρκος-Τσικριτσάκης (Αλετράς)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Πέρα Αδαμόπουλος-Αλεξόπουλος Χρ. (Κυριόγλου)

Αρκαλοχωρίου 17.00 Αναγέννηση-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Ξυλάς-Δημουλάς (Μακρής)

Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-Χαλάνδρι Γέρος-Καραπαπάς (Καραλέμας)

Γ. Παπασιδέρης 16.00 Κορωπί-Εργοτέλης Καμήτσος-Αποστολόπουλος (Λιμνιάτης)

Μ. Λοϊζος 13.15 Άρης Νίκαιας-Πεντέλη Γαρίνη-Σάλτας (Φιλίππου)

Τετάρτη 21/12 (5η αγωνιστική)

Νάξου 14.00 Πανναξιακός-Πέρα Χρηστίδης Ηλ.-Κουτίβης (Καραμπίνης)

3ος Όμιλος

Κυριακή 18/12

Ψυχικού 17.00 Ποσειδών ΝΨ-Πικέρμι Καψιώχας-Ανδρεόπουλος (Κουλούρης)

Α’ Μοσχάτου 19.00 Ελευθερία Μ.-Φοίνιξ Πειραιά Χρόνης-Καψαρίδης (Ηπιώτης)

1ο Μάνδρας 14.30 Μανδραϊκός-Αιολικός Μυτιλήνης Πλέγας-Κωστής (Δραμεσιώτης)

Ραφήνας 13.00 Αργοναύτης Τρ.-Ένωση Αττάλου Καλύμνου Μυζίκας-Πουλάκης (Φαλούκας)

Εσπέρου 15.30 Ίκαρος Καλλιθέας-ΦΟ Βροντάδου Χαϊνά-Καραμπιτσάκος (Βαμβακάς)

Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Δάφνη Παπαγεωργίου Δημ.-Μπερέτσος (Μπίκας)

Παρασκευή 16/12 (5η αγωνιστική)

Καλύμνου 19.30 Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΦΟ Βροντάδου Οικονόμου-Μπον

Πέμπτη 22/12 (10η αγωνιστική)

Διώνης 20.00 Πικέρμι-Ελευθερία Μοσχάτου Περδετζόγλου-Ραπτογιάννης (Κυριόγλου)

4ος Όμιλος

Κυριακή 18/12

Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα-Αχέρων Καναλακίου Λυτροσυγκούνης-Πάνος (Χλωρός)

Αγριάς 17.00 Αγριά-ΓΣ Σοφάδων Γεωργούλης-Γιατρόπουλος (Τσιργούλας)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Νίκαια 2012 Αναστασιάδης Γ.-Κλεπουσνιώτου (Καραδήμας)

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-ΓΑΣ Άμφισσας Κολοκυθάς-Αθανασιάδης Αθ. (Μηναρετζόπουλος)

Παραμυθιάς 17.00 Αμπελώνας 1986-Τιτάνες Παλαμά Γιαννούλης-Αβραμίδου (Βαρνάς)

Πέμπτη 22/12 (10η αγωνιστική)

Βόλου 18.00 Ανόρθωση Βόλου-Αλμυρός Αναστασιάδης Β.-Κασούμης (Τσιργούλας)

5ος Όμιλος

Κυριακή 18/12

Καλαμαριάς 17.00 ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Αλεξάνδρεια Ισιγώνης-Ράπτης (Πανταζής)

Μεσοποταμίας 17.00 ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-Εθνικός Κοζάνης Κατωτικίδης-Λυγούρας (Πλεξίδας)

Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-ΜΕΝΤ Παπαγερίδης-Χάνος (Βόντζας)

Μελίκης 17.00 Μελίκη-Πιερικός Αρχέλαος Δικταπανίδης-Κασούμης (Ντόγκας)

Ελευθερίου 17.00 Όλυμπος-Ιωνικός Ιωνίας Ηλιόπουλος-Σκρίνος (Παπαδόπουλος Ι.)

Ρεπό: ΚούΠα Κιλκίας

6ος Όμιλος

Κυριακή 18/12

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Κομοτηνή Λαδάς-Θεοδωρίδης (Τσιρτσιμάλης)

Βασιλικών 17.00 Βασιλικά-Απόλλων Καλ. Κώνης-Δώνης (Αναστασίου)

Πολυγύρου 17.00 Γαλάτιστα-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Νέδογλου-Καντζουρίδης (Ιωαννίδου)

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Αρίων Ξάνθης Ντόντης-Μιχέλης (Σαλικίδης)

Αμπελοκήπων 17.00 Ελπίς Αμπελοκήπων-ΚΑΟ Δράμας Χρυσάφης-Τοπαλίδης (Λαζαρίδης)

Ρεπό: Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Διαιτητές – Κομισάριοι Α2 Γυναικών (18/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της Α2 Γυναικών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος (10η αγωνιστική)

Κυριακή 18/12

Α. Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-ΠκΑΟ Άμιλλα Αντωνέλου-Κουτίβης (Βακαλούδης)

Τέντα 15.00 Άρις Καλαμάτας-Αμύντας Ελ Ανύ-Λιαρομμάτης (Ηλιόπουλος)

Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Πορφύρας Βαγγάλης-Σπυρλιδάκης (Σταματόπουλος)

Άργους 17.00 Δαναοί Άργους-Ατρόμητος Πειραιά Λάμπος-Παπαδόπουλος Ν. (Ελένης)

Ρεπό: ΕΑ Προμηθέας 2014

2ος Όμιλος (8η αγωνιστική)

Κυριακή 18/12

Ανθούπολης 14.30 ΑΕΚ Περιστερίου-Τερψιθέα Ευφραιμίδης-Δόλιατζης (Παππάς)

Μελισσίων 14.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Αιγέας Χίου Καλαβρός-Κατσέλη (Κυριόγλου)

Π. Σαλπέας 17.00 Φοίνιξ Πειραιά-Αγ. Παρασκευή Πετράκης Ιωάν.-Ψύχας (Αλετράς)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 14.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ιωνικός ΝΦ Γαραντζιώτης-Τσαούση (Ντίνος)

Τετάρτη 22/12 (7η αγωνιστική)

Ανθούπολης 22.00 ΑΕΚ Περιστερίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Οικονόμου-Παπανικοάου Ιωάν. (Φιλίππου)

3ος Όμιλος (10η αγωνιστική)

Κυριακή 18/12

Ν. Ρυσίου 13.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολύμπια Λάρισας Καραβάς-Κούρογλου (Ανδρίτσος)

Μίκρας 1 13.30 Άρης Θ.-Αστέρας Κωνσταντινέλης-Μπαζάκας (Σιμητόπουλος Ι.)

Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-Ιωάννινα ΣΚ Κανελλίδης-Τογανίδου (Κασαπίδης)

1ο-2ο Πτολεμαϊδας 18.00 Απόλλων Πτ.-ΧΑΝΘ Διαμαντής-Κάννης (Μπαταούλα)

Ρεπό: Λασσάνης

4ος Όμιλος (10η αγωνιστική)

Σάββατο 17/12

ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Πανόραμα Παπαγιώτης-Γεωργουσόπουλος (Γιαμούζης)

Κυριακή 18/12

Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής 1908-ΑΓΕ Πιερίας Λαμπρέλλης-Τσαρδούλιας Χρ. (Μοσχοτόγλου)

Αλ. Δημόγλου 12.30 Πάνθηρες Καβάλας-Πανόραμα Παπαδόπουλος Γρ.-Τσουρή (Στουπίδης)

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς Ξάνθης-Πανσερραϊκός Ντόντης-Μιχέλης (Σαλικίδης)

Ρεπό: Νεάπολη ΑΚΠΚ