Έριξε τη Ρεάλ Μαδρίτης από την πρώτη θέση η Μπέτις

Δώρο… στην Μπαρτσελόνα έκανε η Μπέτις, καθώς επικράτησε με 2-1 της Ρεάλ Μαδρίτης στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής, αποτέλεσμα που έριξε τη «βασίλισσα» στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα της La Liga.

Οι Μαδριλένοι δεν ξεκίνησαν καλά τον αγώνα, πράγμα που έδωσε τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να πάρουν το προβάδισμα στο 40 με τον Σίνδεϊ.

Η απάντηση της ομάδας του Ζινεντίν Ζιντάν ήρθε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Καρίμ Μπενζεμά να ισοφαρίζει με εκτέλεση πέναντι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο δεύτερο μέρος, η αναμέτρηση ήταν ιδιαιτέρως αμφίρροπή, με τις δύο ομάδες να χάνουν αρκετές ευκαιρίες. Τελικά, το γκολ ήρθε για την Μπέτις, με τον Τέγιο να εκμεταλλεύεται την ασίστ του Κουαρντάδο στο 82ο λεπτό.