Η απόδοση των παικτών του ΠΑΟΚ!

Ακόμα ένα νικηφόρο αποτέλεσμα για τον ΠΑΟΚ, με τους «ασπρόμαυρους» να επικρατούν με 3-2 του Λεβαδειακού, παρά τα εμπόδια που του εμφανίστηκαν από τους Βοιωτούς και τον Διαμαντόπουλο.

Αναλυτικά η απόδοση των παικτών του Δικεφάλου:

ΝΤΟΜΙΝΙΚ ΚΟΤΑΡΣΚΙ 6

Ο Κροάτης γκολκίπερ συνεχίζει απτόητος να παίζει φέτος ανεξαρτήτως διοργάνωσης. Δεν υπάρχει καμία επαφή στην φάση του πέναλτι με τον Λουα Λουα και ο Διαμαντόπουλος τον αδικεί. Έπεσε στην ίδια γωνία και λίγο έλειψε να το βγάλει το πεναλτι του Μουτινιο.

ΤΖΟΥΑΝ ΣΑΣΤΡΕ 5

Ο Ισπανός μπακ πήρε πάλι φανέλα βασικού προερχόμενος από δυο εξαιρετικά ματς με τον Παναθηναϊκό στην Αθήνα. Δεν είχε καλό πρώτο μέρος με αρκετά λάθη και κακές τοποθετήσεις, ενώ δεν είχε καλές συνεργασίες με τον Νάρεϊ.

ΡΑΦΑ ΣΟΑΡΕΣ 6

Μπήκε καλά στο ματς και από τα πόδια άρχισαν οι πρώτες φάσεις του ΠΑΟΚ. Λίγο έλειψε να βρει ασίστ από νωρις αλλά ο Ντάντας το έχασε. Η φάση του 2-1 αρχίζει από δική του σέντρα.

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΡΓΑΣ 6

Μετά από τα ματς με την Καλαμάτα στο Κύπελλο επέστρεψε στην ενδεκάδα στην θέση του Ίνγκασον που έλειψε για πρώτη φορά φέτος σε επίπεδο πρωταθληματος (!). Ήθελε αρκετή ώρα για να βρει ρυθμο και η φάση του 1-0 άρχισε από δική του σωστή κάθετη πάσα. Έγραψε και ασίστ για το 3-1 στον Κουλιεράκη.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗΣ 7

Νικητής στις περισσότερες εναέριες μονομαχίες ο Έλληνας νεαρός στόπερ που προσπάθησε να παίξει γρήγορα και να δώσει την μπάλα προς τα μπρος για να αρχίσουν περισσότερες επιθέσεις. Η νίκη συνδυάστηκε με το πρώτο του επαγγελματικό γκολ με την φανέλα του ΠΑΟΚ.

ΣΤΕΦΑΝ ΣΒΑΜΠ 5

Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ στον αγώνα και ουσιαστικά o playmaker δεν ηταν σε καλή ημέρα με αρκετά λάθη και χωρίς ιδιαίτερη πίεση στον άξονα, δίνοντας εύκολα την μπάλα στον αντίπαλο. Τον βοήθησαν καπως τα κλεψίματα του.

ΤΙΑΓΚΟ ΝΤΑΝΤΑΣ 8

Ο απόλυτος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Πορτογαλος χαφ που εκανε το πιο γεμάτο του παιχνίδι απο την ημερα που ήρθε. Σκόραρε δις, πάτησε περιοχή, ήταν ο καλύτερος και πιο σταθερός παίκτης του ΠΑΟΚ στο ματς.

ΚΑΛΕΝΤ ΝΑΡΕΪ 6

Άρχισε το ματς με ασίστ για το 1-0 αλλά στην συνέχεια δεν είχε καλές επιλογές στα όρια της περιοχής του αντιπάλου, ενώ είχε χώρους και προϋποθέσεις. Ανέβηκε σε σχέση με το πρώτο μέρος ο Γερμανός, βγήκε για να μπει ο Ζίβκοβιτς.

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΙΑΣ 6

Έχασε μια ευκαιρία που δεν χάνεται για να κάνει το 3-1 και δείχνει ότι χρειάζεται ακόμα βελτίωση στην τελική ενέργεια με πεσμένο τον Στογιάνοβιτς. Κινητικός, κέρδισε μονομαχίες, κουβάλησε μπάλα και ήταν στους θετικούς για την ομάδα του Λουτσέσκου.

ΤΑΪΣΟΝ 6

Πρεμιέρα στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός μετά από τρία σερί ματς που πέρασε στο ματς ως αλλαγή. Στο πρώτο ματς δεν ηταν καλός, στο δεύτερο βελτιωμένος και πιο ουσιαστικός. Το πρώτο του 90λεπτο με τον ΠΑΟΚ έβγαλε ο Βραζιλιάνος.

ΝΕΛΣΟΝ ΟΛΙΒΕΪΡΑ 6

Ο Πορτογάλος φορ του Δικεφάλου παρά το γεγονός ότι μέτρησε δυο σερί ματς με συμμετοχές άνω των 80 λεπτών, πήρε φανέλα βασικού με τον Λουτσέσκου να θέλει να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ του από τα τελευταία ματς. Έβγαλε το 90λεπτο ο Πορτογάλος που δεν είχε κάποια τελική εντός εστίας.

ΑΝΤΡΙΓΙΑ ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ 6

Πέρασε στο ματς και έδωσε φρεσκάδα στον ΠΑΟΚ ο Σέρβος παίζοντας στα δεξιά πλευρά. Κουβάλησε μπάλα, έπαιξε απλά και στο τέλος του ματς είχε καλές επιλογές.

ΒΙΕΙΡΙΝΙΑ

Πέρασε στο ματς στο 80ο λεπτό και βγήκε στο 93ο λεπτό λόγω τραυματισμού και δεν μπορεί να κριθεί για την εικόνα του.

ΝΤΙΕΓΚΟ ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ 6

Με την εμπειρία του κράτησε την μπάλα, κέρδισε φάουλ αλλά πάλι του έλειψε η καλή τελική πάσα προς του συμπαίκτες του.

ΦΙΛΙΠΕ ΣΟΑΡΕΣ

Επαιξε περίπου 10 λεπτά και δεν γινεται να κριθει για την απόδοση του.

ΙΒΑΝ ΝΑΣΜΠΕΡΓΚ

Μπήκε αντί του Βιειρινια στο 93ο λεπτό και είχε 1-2 επαφές με την μπάλα στα πόδια.