Η απόδοση των παικτών του ΠΑΟΚ!

Μην μπορώντας να μην τελειώσει τις ευκαιρίες που δημιούργησε ο ΠΑΟΚ έμεινε στο ισόπαλο 0-0 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Αναλυτικά η απόδοση των παικτών του Δικεφάλου:

ΖΙΒΚΟ ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ 6

Δεύτερο ματς στο πρωτάθλημα φέτος για τον Σέρβο αφού ο Κοτάρσκι ήταν τιμωρημένος για το ματς αυτό στα Γιάννενα. Πέραν δυο μπλοκαρισμάτων δεν χρειάστηκε να επέμβει.

ΤΖΟΥΑΝ ΣΑΣΤΡΕ 6

Ο Ισπανός μπακ μετά από το καλύτερο του παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΚ είχε το μομέντουμ και μπήκε με καλή ψυχολογία στον αγωνιστικό χώρο. Πέρασε το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα στο μισό του αντιπάλου.

ΡΑΦΑ ΣΟΑΡΕΣ 6

Ένα παιχνίδι με αρκετή δουλειά σε όλα τα σημεία του γηπέδου. Είχε χώρους από την πλευρά του στα αριστερά και έστησε αρκετές συνεργασίες κυρίως με τον Τάισον.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗΣ 6

Δείχνει όσο περνάνε τα ματς να ανεβάζει στροφές και να πατάει ολοένα και καλύτερα στα πόδια του, περιμένοντας και την δεύτερη του κλήση στην Εθνική. Περισσότερο ως αμυντικό χαφ παρα ως στόπερ σε όλο το ματς.

ΙΝΓΚΙ ΙΝΓΚΑΣΟΝ 6

Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ σε μια αναμέτρηση με πολλες δυνατές μονομαχίες, καθάρισε αρκετές φάσεις όταν η μπάλα πήγε στον αέρα ειδικά εντός της περιοχής του Δικεφάλου.

ΦΙΛΙΠΕ ΣΟΑΡΕΣ 4

Ήταν η έκπληξη του Λουτσέσκου στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ στα Γιάννενα, με τον Πορτογάλο να κερδίζει τόσο τον Σβαμπ όσο και τον Ντάντας που είχαν προβάδισμα για να παίξουν δίπλα στον Αουγκούστο. Δικαιολογημένα αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο αφού η εικόνα του ήταν προβληματική.

ΝΤΟΟΥΓΚΛΑΣ ΑΟΥΓΚΟΥΣΤΟ 5

Ο Βραζιλιάνος χαφ από τότε που ανανέωσε το συμβόλαιο του έχει δείξει μια ηρεμία και μια εξαιρετική κατάσταση σε όλους τους τομείς. Δεν ήταν σε καλή μέρα στον ΠΑΣ σε ένα κακό ματς μετά από καιρό.

ΚΑΛΕΝΤ ΝΑΡΕΪ 5

Ο Γερμανός εξτρέμ και κινήθηκε κυρίως στην δεξιά πλευρά και πάνω στην γραμμή, έχοντας πολύ σημαντική συνεισφορά σε άμυνα και επίθεση. Μετά την πολύ καλή εικόνα με την ΑΕΚ δεν ειχε την ίδια συνέχεια…

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΙΑΣ 6

Ουσιαστικά η άμυνα του ΠΑΣ Γιάννενα ήταν προσαρμοσμένη πάνω του και στις κινήσεις του είτε στα πλάγια, είτε στον άξονα. Δεν έβγαλε συνεργασίες στο πρώτο μέρος, αλλά βοήθησε στις ανακτήσεις.

ΤΑΪΣΟΝ 4

Αρκετά νευρικό παιχνίδι στο πρώτο μέρος από τον Βραζιλιάνο που αποτέλεσε μια μικρή έκπληξη από τον Λουτσέσκου. Εύκολα λάθη και μακριά από τον χωρό δράσης του. Δεν έδωσε όσα περίμενε από αυτόν ο Λουτσέσκου.

ΜΠΡΑΝΤΟΝ ΤΟΜΑΣ 5

Ο Ισπανός φορ ήταν αυτός που σπατάλησε στο πρώτο μέρος την μεγαλύτερη ευκαιρία για να γίνει το 1-0, αστοχώντας προ κενής εστίας. Έτρεξε, κάλυψε χώρους στο πρεσάρισμα αλλά θα μπορούσε να είχε καλύτερο τελείωμα.

ΣΤΕΦΑΝ ΣΒΑΜΠ 6

Η εικόνα του στον αγώνα απέδειξε ότι ίσως θα έπρεπε να παίξει αυτός από την αρχή και όχι ο Φιλίπε Σοάρες. Σχεδόν αλάνθαστος ο Αυστριακός αλλά δεν έφτασε για να πάρει ο ΠΑΟΚ την νίκη.

ΑΝΤΡΙΓΙΑ ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ 4

Πέρασε στο 68ο λεπτό αλλά αντί να βοηθησει τα έκανε.. χειρότερα ο Σέρβος, χωρίς να είναι σε καλή μέρα και να μην δίνει κάτι παραπάνω.

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΖΙΜΑΣ 7

Μπήκε στο 85ο λεπτό και έγινε άμεσα αισθητός στην αντίπαλη άμυνα, μια ανάσα από το να γίνει ο μεγάλος πρωταγωνιστής με τον Τσιντώτα να του στερεί το 1-0. Οσο φάνηκε σε εννέα λεπτά ο 17χρονος φορ, δεν φάνηκε ο Μπράντον σε όλο το υπόλοιπο ματς…

ΝΤΙΕΓΚΟ ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ 6

Περασε στο 85 και αυτός και άγγιξε το 1-0 αλλά η μπάλα από το σουτ του βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του ΠΑΣ.