Κόκκινη ο Μπακασέτας και ήττα για την Τραμπζονσπόρ

Η Τραμπζονσπόρ αντιμετώπιζε την Κόνιασπορ και γνώρισε την ήττα με 2-1 με ανατροπή. Μοιραίος για την ομάδα της Τραπεζούντας ο Μπακασέτας αφού αντίκρισε την κόκκινη κάρτα λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Χάμσικ στο 12ο λεπτό άνοιξε το σκορ ύστερα από ασίστ του Τρεζεγκέ, ενώ ο Ποσουέλο στο 37’ έφερε στα ίσα το ματς, κάνοντας το 1-1.

Στο 45+5’ ο Τάσος Μπακασέτας αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Σονέρ Ντικμέν.

Έτσι, η Τράμπζονσπορ έπαιζε στο δεύτερο ημίχρονο με 10 παίκτες και άντεξε μέχρι το 85’ όταν ο Ντίκμεν έκανε το 2-1 για την Κόνιασπορ και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Βασικός ο Έλληνας μεσοεπιθετικός που αποβλήθηκε, ενώ βασικός έπαιξε και ο Μανώλης Σιώπης.