Ανταγωνιστικός στο πρώτο, δεν…βγήκε στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ άντεξε μόνο ένα ημίχρονο στο Σ.Ε.Φ., κόντρα στον Ολυμπιακό και δεν κατάφερε να είναι ανταγωνιστικός, χάνοντας εύκολα με 80-59

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο μέρος, με τον ΠΑΟΚ να είχε φτάσει στο +7 ( (9-16) αλλά ο Ολυμπιακός πήρε μετά το προβάδισμα με το ημίχρονο να λήγει με σκορ 36-34. Παρόλα αυτά στο δεύτερο φαίνεται πως…δεν μπήκε!

Συγκεκριμένα, στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες «έψαχναν» να βρουν τα πατήματα τους, ο ΠΑΟΚ, πίεζε τους «ερυθρόλευκους» ενώ ο Ολυμπιακός πέραν του Μιλουτίνοφ, δυσκολευόταν να βρει λύσεις στην επίθεση.

Οι «ασπρόμαυροι» προηγήθηκαν μία φορά στο +7 (9-16) αλλά ο Ολυμπιακός κυρίως με τον Σέρβο σέντερ, ολοκλήρωσε το πρώτο μέρος, μπροστά στο σκορ με 36-34.

Το δεύτερο ημίχρονο φάνηκε πως είχε μόνο μία ομάδα στο παρκέ και αυτός ήταν ο Ολυμπιακός.

Οι γηπεδούχοι, έδειξαν την κυριαρχία τους, με τον ΠΑΟΚ να προσπαθούσε να βρει λύσεις έτσι ώστε να μην ξεφύγει στο σκορ ο Ολυμπιακός.

Στην τρίτη περίοδο, το σκορ έληξε 60-49 και στην τέταρτη, οι γηπεδούχοι τελείωσαν τις ελπίδες του ΠΑΟΚ, με τρία τρίποντα από τον ΛεΝτέι, δύο από τον Βεζένκοφ και ένα από τον Μάντζαρη, φτάνοντας στο τελικό σκορ 80-59.

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 36-34, 60-49, 80-59