Κάτας: «Το επόμενο παιχνίδι θα είναι διαφορετικό»

Ικανοποιημένος μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού επί του Λαυρίου (103-74) εμφανίστηκε ο κόουτς των «πρασίνων», Όντετ Κάτας.

Ο Παναθηναϊκός… μεταμορφώθηκε στο δεύτερο μέρος και με τους Μπέντιλ, Μπρέι να κάνουν καταπληκτικό ματς κέρδισε το Λαύριο 103-74 στο ΟΑΚΑ, παίρνοντας προβάδισμα στις νίκες με 2-1.

O κόουτς των «πρασίνων», Όντεν Κάτας, ο οποίος έδωσε το σύνθημα για το 4ο παιχνίδι της σειράς των τελικών δήλωσε στην ΕΡΤ: «

«Έχει ποιότητα το Λαύριο και έδειξε χαρακτήρα. Υπάρχει λόγος που βρίσκεται εδώ. Για εμάς το σημαντικό ήταν να είναι οι παίκτες πιστοί στην άμυνα. Στο δεύτερο ημίχρονο η μπάλα πήγε στους ψηλούς και ο Μπέντιλ έδειξε πόσο σημαντικός είναι. Το επόμενο παιχνίδι θα είναι διαφορετικό. Αρχίζουμε από την άμυνα εμείς και γυρίσαμε καλά τη μπάλα στην επίθεση.

Ελπίζω να πήραμε το μάθημά μας και να μπούμε σωστά από το πρώτο λεπτό και να είμαστε συγκεντρωμένοι. Δεν πρέπει να δώσουμε δικαίωμα στον αντίπαλο να πιστέψει ότι μπορεί να τα καταφέρει Πρέπει να είμαστε έτοιμοι.

Για αυτό παίζει στον Παναθηναϊκό. Έχει προσωπικότητα και ποιότητα. Μου αρέσει ο τρόπος που έπαιξε και που μας βοήθησε. Σε κάθε στιγμή πρέπει να είναι εκεί».