Κύπελλο Ελλάδας Μπάσκετ: Όλο το πρόγραμμα των ομάδων

Συντάκτης: Share:

Από σήμερα ξεκινούν και επίσημα οι μπασκετικοί αγώνες. Όπως κάθε χρόνο, η έναρξη του Κυπέλλου Ελλάδας σηματοδοτεί την απαρχή της δράσης στα ελληνικά παρκέ.

Για την Τετάρτη  είναι ορισμένη η πρώτη αγωνιστική της Α’ φάσης της διοργάνωσης, όπου συμμετέχουν ομάδες Β’ και Γ’ Εθνικής και ξεχωρίζει η αναμέτρηση Πανιώνιος-ΟΦΗ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

Α’ Φάση – 1η Αγωνιστική (21/09)

Όμιλος Νότου Γ’ Εθνικής

Χαλάνδρι – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 58-92
Νήαρ Ηστ – Δάφνη
Εργοτέλης – Νίκη Αμαρουσίου
Γαλήνη – Κρόνος Αγίου Δημηρίου
Ποσειδών Ψυχικύ – Γλαύκος Έσπερος
Αγία Παρασκευή – Ηλιούπολη
Σφήκα Αμαλιάδας – Ερμιονίδα 0-20
Κορωπί – Καλαμάτα
Μελίσσια – Δίων
Ελευθερία Μοσχάτου – Μανδραϊκός
Όμιλος Βορρά Γ’ Εθνικής

Διγενής Λακκώματος – ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας Καστοριάς
Κούπα Κιλκίς – ΚΑΟΔ
Βασιλικά Θεσσαλονίκης – Καστοριάς
Αλμυρός – Ανατόλια
ΓΣ Σοφάδων – Ρούπελ Σιδηροκάστρου
Τιτάνες Παλαμά – Ελπίς Αμπελοκήπων 20-0
Ιωάννινα – Όλυμπος
ΜΕΝΤ – Τρίκαλα
Εθνικός Κοζάνης – Νίκαια 2021

Όμιλος Νότου Β’ Εθνικής

Πρωτέας Βούλας – ΑΟ Μυκόνου
Δάφνη Δαφνίου – Εθνικός 0-20
Πανιώνιος – ΟΦΗ
Ηλυσιακός – Μίλων 0-20
Δούκας – Αχαγιά 0-20
Φανάρια Νάξου – Ένωση Ιλίου 20-0
Πανελευσινιακός – Παλαιό Φάληρο
Πεύκη – Παγκράτι
Φιλαθλητικός – Έσπερος
Όμιλος Βορρά Β’ Εθνικής

Ευκαρπία – ΑΓΣ Ιωαννίνων 20-0
Έσπερος Λαμίας – Γέφυρα 20-0
Νίκη Βόλου – Βίκος Ιωαννίνων
Σταυρούπολη – Αναγέννηση Καρδίτσας
Πανσερραϊκός – Δόξα Λευκάδας
Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ 60-83
Ερμής Λαγκαδά – Τρίκαλα
Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική

Κυριακή 25/09

Όμιλος Νότου Γ’ Εθνικής

Νικητής Α6 – Νικητής Α8
Νικητής Α4 – Νικητής Α1
Νικητής Α2 – Εργοτέλης
Νικητής Α5 – Ερμιονίδας
Νικητής Α9 – Νικητής Α9α

Όμιλος Βορρά Γ’ Εθνικής

Νικητής Α12 – Νικητής Α18
Νικητής Α10 – Νικητής Α16
Τιτάνες Παλαμά – Νικητής Α11
Νικητής Α13 – Νικητής Α14
A/A Νικητής Α17
Σάββατο 24/09

Όμιλος Νότου Β’ Εθνικής

Εθνικός – Νικητής Α19
Νικητής Α21 – Αχαγιά
Νικητής Α26 – Μίλων
Νικητής Α25 – Νικητής Α27
Φανάρια Νάξου – Νέα Κηφισιά
Όμιλος Βορρά Β’ Εθνικής

Νικητής Α31 – ΧΑΝΘ
Νικητής Α32 – Νικητής Α28
ΔΕΚΑ – Νικητής Α34
Νικητής Α30 – Έσπερος Λαμίας
A/A Νικητής Α35

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική (2/10)

Όμιλος Γ’ Εθνικής

Νικητής Α39 – Νικητής Α37
Νικητής Α40 – Νικητής Α38
Νικητής Α42 – Νικητής Α41
Νικητής Α44 – Νικητής Α43
Νικητής Α36 – Νικητής Α17
Β’ Φάση – 1η Αγωνιστική (12/10)

Νικητής Α53 – Πανερυθραϊκός
Λάρισα – Χαρίλαος Τρικούπης
Νικητής Α55 – ΦΕΑ
Ερμής Σχηματαρίου – Ψυχικό
Νικητής Α54 – Αίας Ευόσμου
Νικητής Α56 – Καβάλα
Νικητής Α46 – Κόροιβος
Νικητής Α58 – Νικητής Α48
Παπάγος – Μαρούσι
Νικητής Α45 – Αγρίνιο
Ομάδα Β’ Εθνικής Α.Α. (Νικητής Α35) – Ελευθερούπολη
Νικητής Α50 – Τρίτων
Νικητής Α51 – Νικητής Α52
Νικητής Α47 – Μεγαρίδα
Νικητής Α57 – Αμύντας
Α/Α Νικητής Α49

Β’ Φάση – 2η Αγωνιστική (19/10)

Νικητής Α49 – Νικητής Α73
Νικητής Α66 – Νικητής Α61
Νικητής Α71 – Νικητής Α69
Νικητής Α60 – Νικητής Α70
Νικητής Α65 – Νικητής Α72
Νικητής Α67 – Νικητής Α68
Νικητής Α63 – Νικητής Α64
Νικητής Α62 – Νικητής Α59

Β’ Φάση – 3η Αγωνιστική (9/11)

Νικητής Α80 – Νικητής Α75
Νικητής Α77 – Νικητής Α81
Νικητής Α74 – Νικητής Α78
Νικητής Α79 – Νικητής Α76