Ήττα ντροπή και αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ

Ακόμα μια κακή εμφάνιση πρόσθεσε στη φετινή του… συλλογή ο ΠΑΟΚ, καθώς ηττήθηκε με 81-66 από τον Διαγόρα Δρυοπιδέων για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο Δικέφαλος από την αρχή του αγώνα, έδειξε ότι βρίσκονταν σε… άλλο γήπεδο, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ελέγχουν τον ρυθμό και να πάρουν προβάδισμα στο σκορ. Μάλιστα με την πάροδο του χρόνου, ο Διαγόρας ανέβασε τα επίπεδα της διαφορά, με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει στο… ντροπιαστικό για το Δικέφαλο, 37-27.

Η υπεροχή του Διαγόρα συνεχίστηκε και στη συνέχεια της αναμέτρησης, με τους παίκτες του Κώστα Χαραλαμπίδη να δείχνουν ανήμποροι να αντιδράσουν. Έτσι οι γηπεδούχοι, χωρίς να κάνουν κάτι σπουδαίο από πλευράς εμφάνισης, διατήρησαν τη διαφορά ασφαλείας που είχαν χτίσει.

Τα πράγματα στο τελευταίο δεκάλεπτο έγιναν ακόμα χειρότερα για τους «ασπρόμαυρους», με τους γηπεδούχους να κάνουν… πάρτι και να αυξάνουν ακόμα περισσότερο το σκορ, το οποίο τελικά διαμορφώθηκε στο 81-66.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 37-27, 55-48, 81-66.