Ωσεί παρών ο ΠΑΟΚ στην Πάτρα και βαριά ήττα από τον Προμηθέα

Σημαντικό έδαφος στη «μάχη» για την τρίτη θέση της κανονικής διάρκειας έχασε ο ΠΑΟΚ, καθώς γνώρισε βαριά εκτός έδρας ήττα με 82-59 από τον Προμηθέα Πατρών.

Οι παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου από την αρχή της αναμέτρησης παρουσίασαν κάκιστο αγωνιστικό πρόσωπο, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ξεφύγουν στο σκορ και να προηγηθούν με έντεκα πόντους στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου. Το…. σκηνικό διατηρήθηκε και στα συνέχεια, με τα επίπεδα της διαφορά να βρίσκονται στους 23 πόντου πριν την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ ήταν εμφανώς καλύτερος, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να μαζέψει τη διαφορά, η οποία διατηρήθηκε στους +20. Με το σκορ στο 66-41 να είναι το σκορ του τρίτου δεκαλέπτου, η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 82-59.

Τα δεκάλεπτα: 21-10, 49-26, 66-41, 82-59.