National League 1: Αποτελέσματα – Αγώνες, pics (20/1)

Συντάκτης: Share:

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της National League 1, στο πλαίσιο του οποίου διεξήχθησαν η 16η αγωνιστική στον 1ο και τον 3ο όμιλο και η 13η στον δεύτερο.

Αποτελέσματα

1ος Όμιλος, 16η αγωνιστική

Σάββατο 20/1

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΑΕ Νέας Κηφισιάς 79-73

Αιγάλεω-Παγκράτι 100-66

Πανελευσινιακός-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 73-62

Δάφνη-ΟΦΗ 86-80

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Παλαιό Φάληρο 55-66

Κυριακή 21/1

14.00 Πρωτέας Βούλας-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια

Ρεπό: Έσπερος Καλλιθέας

 

2ος Όμιλος13η αγωνιστική

Σάββατο 20/1

Βίκος Ιωαννίνων-Τρίκαλα Basket 73-65

Νίκη Βόλου-Εθνικός Λιβαδειάς 71-81

Πανελλήνιος-Γ.Σ Σοφάδων 65-62

Αίολος Αγυιάς Πάτρας-Πρωτέας Γρεβενών 84-54

Κυριακή 21/1

13.00 Νήαρ Ηστ-ΝΕΟ Ληξουρίου

Ρεπό: Εθνικός Πειραιά

 

3ος Όμιλος, 16η αγωνιστική

Σάββατο 20/1

Λεύκιππος Ξάνθης-Γέφυρα 81-74

Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας 66-94

ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 46-73

Ερμής Λαγκαδά-Καβάλα 87-57

ΔΕΚΑ-Αρετσού Καλαμαριάς 79-58

ΚΑΟ Δράμας-ΓΑΣ Κομοτηνή 64-66

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Αναλυτικά οι αγώνες

1ος Όμιλος

Αιγάλεω-Παγκράτι 100-66

Διαιτητές: Μπούκας, Χρηστίδης Κούλης.

Δεκάλεπτα: 29-21, 61-36, 77-51, 100-66

Αιγάλεω (Σορώτος): Τζάιδας 13 (1), Δουρουντούς 2, Μαλτέσιος 11, Ζαραϊδώνης 10 (1), Λιαράκος 9 (1), Τσορμπατζόγλου 16 (4), Κυρίτσης 20 (1), Νικολιδάκης 8, Μιχαήλ 6, Ολύμπιος 3 (1), Ιορδανόγλου, Κολλίγρης 2.

Παγκράτι (Δάγλας): Γιαννόπουλος 16 (2), Ντιπτσής 6, Χαϊκάλης 8, Λαμπρόπουλος 14 (2), Ντιαλό 9, Εζέτζα 4, Γρυλλής 7, Ντότση 2, Μαραγκουδάκης, Μπέλος, Γαλάνης.

 

Πανελευσινιακός-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 73-62

Διαιτητές: Κιουλάφας, Βελέντζας, Πολάτογλου.

Δεκάλεπτα: 27-21, 45-35, 59-47, 73-62

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Γράψας, Μανιάς 4, Ντακούλιας 5, Μανωλάτος 7 (1), Κρασάκης 7, Σταμέλος 7 (1), Πρόφκα 13, Κουτσοδήμος, Γραμματικός 6, Μακρής 10, Αρέστης 4, Μαγιντόμπε 10 (2).

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Τάσιος): Μανιάς 2, Χατζής 17 (5), Καρλής, Τρίχας 6 (1), Μαρρής 6 (2), Κρητικός 17 (1), Δρίτσας 12 (2), Βασιλακάκης 2, Ματσίρας, Φεσσάρας.

 

Δάφνη-ΟΦΗ 86-80

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Λογοθέτης, Καραμπιτσάκος

Δεκάλεπτα: 17-24, 33-41, 58-56, 86-80

Δάφνη (Ζαβός): Μουστόπουλος 16, Τζιβελέκας 22 (2), Μιχαλούτσος 8, Καλδής 8 (1), Γιαννίκος 12 (4), Γιούσι 8 (2), Ανδρεόπουλος 4, Έξαρχος 3 (1), Μαραγκόπουλος 5 (1).

ΟΦΗ (Ράλλης): Παππάς 16 (1), Μποχωρίδης 18 (4), Κασπίρης 7 (2), Σταμπουλής 17 (1), Πιλκούδης 12, Λιανός 4, Τσερκιτσόγλου 2, Ζαφειρούδης, Πρωτογεράκης 4.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Παλαιό Φάληρο: 55-66

Διαιτητές: Ζιώγας, Αντωνιάδη, Εφραιμίδης

Δεκάλεπτα: 17-16, 3036, 42-52, 55-66

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Κουμπούρας): Οικονόμου 16, Φίλλιπας 13 (2), Μαγκουνής 7 (2), Καλλιακούδας 5 (1), Παπαδημητρίου 3 (1), Μαχαίρας 7 (1), Στογιάνοβιτς 2, Σωφρονάς 2, Πρωτόγερος, Πουλυμενάκος, Ξανθόπουλος.

Παλαιό Φάληρο (Τερζής): Σκόρδος 14 (1), Χατζηκυριακίδης 12 (2), Καπρής 12 (2), Φιλίππου 3 (1), Βισνιέφκι 7, Γεωργιάδης 2, Καλιανιώτης 5, Γκάτζο 9 (3), Κοντούδης 2, Βασιλειάδης.

 

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΑΕ Νέας Κηφισιάς 79-73

Διαιτητές: Καρακάσης, Ελ-Ανύ, Λιόνας

Δεκάλεπτα: 21-21, 42-38, 62-55, 79-73

ΑΣΑ Αναγέννηση (Παπαδάκης): Βίσεντιτς 23 (1), Μαραγκάκης 5 (1), Ραζής 13 (1), Σπυριδάκης 7, Βερτούδος 7 (1), Κουρέπης 8, Μητρόπαπας 10, Κριθινάκης 4 (1), Καρλής, Οικονομόπουλος 2.

ΑΕ Νέας Κηφισιάς (Λαδικός): Χατζηνικόλας 16 (1), Καράμπελας 13 91), Μανούσος 16 (1), Μιχαλάκης 2, Κούτουλας 2, Σκορδάς 10, Στασινόπουλος 8, Παπανικολάου, Σκούρτης 6.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) Αιγάλεω         27          1207-1070         137

2) Πρωτέας Βούλας     25          1056-900           156

3) Πανελευσινιακός     25          1140-1076          64

4) ΑΟ Δάφνης 25          1117-1066          51

5) ΟΦΗ              24          1110-1084          26

6) ΑΟ Π. Φαλήρου        24          1073-1065         8

7) ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια  23          1096-976           120

8) ΑΣΑ Αναγέννηση    23          1066-1143          -77

9) Έσπερος Καλλιθέας 21        1112-1078          34

10) ΑΕ Νέας Κηφισιάς               19           1006-1017         -11

11) ΕΦΑΟ Ζωγράφου  17           963-1078           -115

12) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ           17           1056-1208         -152

13) ΑΟ Παγκρατίου     15           985-1226           -241

*Πρωτέας Βούλας και ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
**Έσπερος Καλλιθέας, ΕΦΑΟ Ζωγράφου και ΑΕ Νέας Κηφισιάς έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 27/1)

ΑΕ Νέας Κηφισιάς-Πρωτέας Βούλας

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια -Αιγάλεω

ΑΟ Παγκρατίου-Πανελευσινιακός

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΑΟ Δάφνης

ΟΦΗ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Έσπερος Καλλιθέας- ΑΣΑ Αναγέννηση

Ρεπό: ΑΟ Π. Φαλήρου

 

2ος Όμιλος

Νίκη Βόλου-Εθνικός Λιβαδειάς 71-81

Διαιτητές: Λόρτος, Αφραφιώτης, Κωνής

Δεκάλεπτα: 14-23, 34-39, 53-60, 71-81

Νίκη Βόλου (Γκουγκουτούδης): Κουτίνας 30 (4), Βρεττάς 10 (2), Σουκέρας 4 (1), Βλαχογιάννης 9, Κωστούλας 11 (1), Κρίπτσι 4, Μισαηλίδης, Γυφτάκης 1, Βερτζάγιας 2, Μπουντούρης.

Εθνικός Λιβαδειάς (Μάρκος): Πολυτάρχου 15 (1), Μαυροκεφαλίδης 29 (1), Δημητριάδης, Γαρμπής 20 (4), Μαράντος 2, Καρακατσάνης 5, Ματζιώρης 4, Νταλλής 2, Σιδέρης 2, Κόλλιας 2.

Βίκος Ιωαννίνων- Τρίκαλα Basket 73-65

Διαιτητές: Ταρενίδης Σελεβός, Κανελλίδης

Δεκάλεπτα: 16-19, 39-30, 54-49, 73-65

Βίκος Ιωαννίνων (Δελέγκος): Τσιλούλης 12 (2), Μαυρογιάννης 13 (2), Παπαδάκης 11 (1), Χείλαρης 8, Τάταρης 8, Ιγκρουτίνοβιτς 11 (1), Μόρας 2, Πάτρας 8, Αποστόλου.

Τρίκαλα Basket (Φόρος): Αναγνωστόπουλος 10, Τσιαβές 11, Νέσης 8, Βαβάτσικος 12 (1), Αργυρούλης 2, Μπουργάνος 13 (1), Γουάμπα 2, Κολότσιος 6 (2), Πρέκας, Μπαλόπουλος 1.

 

Πανελλήνιος- Γ.Σ. Σοφάδων 65-62

Διαιτητές: Μπακετέα, Κουκουλεκίδης, Πλέγας

Δεκάλεπτα: 15-22, 34-32, 44-53, 65-62

Πανελλήνιος (Οικονομάκης): Ζαρμακούπης 17 (1), Νάλης 7 (1), Καπιονιάρης 5, Κατιάκος 10 (1), Καλημέρης 4, Παπαδόπουλος 6 (2), Τολά 7, Νιβολιανίτης 9 (3), Αρσενικός.

Γ.Σ. Σοφάδων: (Κακλαμάνος): Μπουντούρης 19 (3), Παππάς 5 (1), Αναστασόπουλος 3 (1), Καπετάκης 11 (1), Δήμος 6, Καμπερίδης 13, Μακρής, Τριανταφύλλου 5 (1), Παπαϊωάννου.

 

Αίολος Αγυιάς Πατρών-Πρωτέας Γρεβενών 84-54

Διαιτητές: Ραχιώτης, Ναστούλης, Κουλουμπαρίτσης

Δεκάλεπτα: 14-13, 38-23, 61-41, 84-54

Αίολος Αγυιάς Πατρών (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 20, Φραντζής 11 (2), Θανόπουλος 10 (2), Νιφόρας 9, Παπαφωτίου 14 (4), Χριστόπουλος 10, Κολσούζογλου 2, Μηλιτσόπουλος 6 (2), Αλαφοδήμος 2, Κέκερης, Βαλαής, Κιτσάρας.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωναράς 12 (1), Μαχαιριανάκης 6, Κατηρτζίδης 2, Ιωαννίδης 18, Πέντιτς 7 (1), καναβός 2, Γρούδος 4, Αναστασόπουλος 3, Φαντέλας, Ασλανίδης, Αναστασόπουλος.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) Τρίκαλα Basket         22          863-791              72

2) Αίολος Αγυιάς           20          909-838             71

3) Εθνικός Λειβαδιάς  19           825-792             33

4) Βίκος Ιωαννίνων      19           829-818             11

5) ΝΕΟ Ληξουρίου        18          815-746              69

6) Νήαρ Ηστ    18          796-728              68

7) ΓΣ Σοφάδων              18          846-847             -1

8) Εθνικός Πειραιά      16           766-793              -27

9) Νίκη Βόλου 15           844-887             -43

10) Πανελλήνιος            15           838-897             -59

11) Πρωτέας Γρεβενών              12           696-890             -194

*Νήαρ Ηστ και ΝΕΟ Ληξουρίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο
** Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 27/1)

Εθνικός Λειβαδιάς-Βίκος Ιωαννίνων

ΝΕΟ Ληξουρίου-Νίκη Βόλου

ΓΣ Σοφάδων-Νήαρ Ηστ

Αίολος Αγυιάς-Πανελλήνιος

Εθνικός Πειραιά-Πρωτέας Γρεβενών

Ρεπό: Τρίκαλα Basket

 

3ος Όμιλος

Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας 66-94

Διαιτητές: Μαραμής, Πράττος, Γιατρόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-26, 23-51, 44-69, 66-94

Μακεδονικός (Χατζούλης): Τσιρογιάννης 22, Καμαριώτης 9 (1), Πολυμένης 8 (1), Καραγιάννης 5, Ζεϊμπέκης 3 (1), Ανδρέου 3, Δημαλής 2, Τζιουβάρας, Ρουκουνάκης 2, Αγριόπουλος 6 (2), Βακουφτσής 2, Κακαλέτρης 4.

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Ελευθεριάδης 23 (3), Αποστολίδης 15(4), Ξενιτίδης 7 (2), Κάτζος 17 (4), Καραγιώργος 1, Κοτσανος 6, Αμανατίδης 3 (1), Λάζαρης 6 (2), Μπένας 11 (1), Μελαδιανός 5 (1).

 

Λεύκιππος Ξάνθης-Γέφυρα 81-74

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Νέδογλου-Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 13-16, 25-36, 57-50, 81-74

Λεύκιππος Ξάνθης (Ζαφειρούδης): Καλαμπάκας 18 (3), Κατσαμούρης 15 (2), Παλλάκης 11 (2), Μακαρατζής 12 (3), Γιάκουλας 15 (3), Μπουτσακτσή 6, Κουρτίδης 1, Χριστοφορίδης 3 (1), Βασαλάκης, Διαμαντής, Κούτρας.

ΜΓΣ Γέφυρας (Κωστόπουλος): Χρυσόπουλος 16 (1), Καλαϊτζίδης 3 (1), Φόρογλου 13 (2), Βακουφτσής 13 (1), Σιώπης 15 (3), Μαλανδρής 6 (2), Κελεσίδης 6, Παππάς 2, Τσιροπούλης.

 

Ερμής Λαγκαδά-Καβάλα 87-57

Διαιτητές: Ξενικάκης, Χατζηχαρίσης, Γιαννούλης

Δεκάλεπτα: 30-16, 57-31, 73-48, 87-57

Ερμής Λαγκαδά (Παρίτσης): Παπαδόπουλος Π. 11, Γκέλιος 16, Λαζάρου 4, Φυλάκης 2, Παπαδόπουλος Σ. 7, Μάρουσιτς 21 (4), Χρυσανθάκης 9(1), Σμυρλής 3 (1), Παντούσης, Ταζόπουλος 14.

ΕΚ Καβάλα (Κουστένης): Κόλσον 14, Μουρατίδης 16 (2), Απαζίδης 12, Πεχλιβανίδης 5, Αντωνιάδης, Ιωαννίδης, Τραπεζάνογλου 2, Τσίγκας 6 (2), Μουτίδης 2.

 

ΔΕΚΑ-Αρετσού Καλαμαριάς 79-58

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Σιταρίδης, Σκρίνος

Δεκάλεπτα: 29-18, 48-30, 65-42, 79-58

ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης): Τσιροπούλης, Κιόσια 14, Λουλούδης 16 (2), Πατρίκης 10, Καλαποθαράκος 6, Λιοτόπουλος 19 (3), Μακαρατζής, Πούντος 2, Ζωϊδης 6, Μουτάφης 6 (1), Βογιατζής, Ζιώγας.

Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Ρόπουτης 3 (1), Καπόνης 8 (2), Κυφωνίδης 10, Βάνης 10 (2), Βλάσιος 7 (1), Πλιούκας 13 (2), Καλούδης 5, Ντίαθ 2, Φλιώνης, Βλασσόπουλος, Κοκκάρης, Γαλανός.

 

ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 46-73

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Ηλιόπουλος, Τσαρδούλιας Τ.

Δεκάλεπτα: 16-16, 25-39, 35-57, 46-73

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) ΧΑΝΘ          28        1175-946         229

2) ΔΕΚΑ           26        1153-1034       119

3) Φίλιππος Βέροιας  25        1102-1074       28

4) Λεύκιππος Ξάνθης 24        996-950           46

5) ΓΑΣ Κομοτηνή         24        1000-991         9

6) Ερμής Λαγκαδά      23        1080-1009       71

7) ΜΓΣ Γέφυρας          22        957-922           35

8) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων     22        1056-1009       47

9) Πανσερραϊκός        21        931-912           19

10) Μακεδονικός        20        961-1124         -163

11) ΑΟ Αρετσού         19        942-1083         -141

12) ΕΚ Καβάλας           19        967-1137         -170

13) ΚΑΟ Δράμας         15        900-1029         -129

* Πανσερραϊκός, ΜΓΣ Γέφυρας και ΚΑΟ Δράμας έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 27/1)

ΜΓΣ Γέφυρας-Μακεδονικός

Φίλιππος Βέροιας-ΧΑΝΘ

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά

ΕΚ Καβάλας-ΔΕΚΑ

ΑΟ Αρετσού-ΚΑΟ Δράμας

Πανσερραϊκός-Λεύκιππος Ξάνθης

Ρεπό: ΓΑΣ Κομοτηνή