National League 2: Αποτελέσματα, αγώνες, pics 12ης αγωνιστικής (21/1)

Συντάκτης: Share:

Με πολλές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις διεξήχθη για τη National League 2 η 12η αγωνιστική με την οποία μπήκαμε στον Β΄ γύρο του πρωταθλήματος. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα παιχνίδια και οι βαθμολογίες των πέντε ομίλων.

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Αστέρας Τεμένης 72-61

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 47-102

Ιόνιος ΑΣ-ΓΣ Γαργαλιάνων 79-69

ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου 73-64

ΑΟ Αχαγιά 82-Ιωαννινα ΣΚ 78-70

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 92-54

Βαθμολογία

1. ΕΑ Προμηθέας 2014 10-2 22

2. ΑΟ Αχαγιά 82 10-2 22

3. ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 7-5 19

4. ΓΣ Γαργαλιάνων 7-5 19

5. ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 7-5 19

6. ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 6-6 18

7. ΑΟ Αστέρας Τεμένης 6-6 18

8. Ιόνιος ΑΣ 6-6 18

9. Ιωάννινα ΣΚ 5-7 17

10. Παναχαϊκή ΓΕ 5-7 17

11. ΚΑΕ Παραμυθιάς 3-9 15

12. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-12 12

Αναλυτικά οι αγώνες

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 92-54

Δεκάλεπτα: 29-14, 53-28, 76-40, 92-54

Διαιτητές: Παπαγεωργίου Δημ., Γερός, Μπον

Προμηθέας 2014 (Σκροπολίθας): Σοϊλεμετζίδης 4, Μπαζινάς 2, Παπαδόπουλος 9(3), Καραγιαννίδης 6, Πρέκας 9(1), Αδαμόπουλος 10(1), Χρονόπουλος 9(1), Πλώτας 9(2), Χριστοφοράτος 10, Βλάσσης 7(1), Λάγιος 7, Βασιλείου 10(2).

Δόξα Πύρρου (Παππάς): Μουκάι, Πρίφτι 4, Βασιλείου 1, Θώδης 8, Ίλιτς 14, Ξιούρας 8(2), Ιωαννίδης 5(1), Γυφτοκώστας 3, Σταυρόπουλος, Δόνος 3, Μπαρτζώκας 6.

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Αστέρας Τεμένης 72-61          

Δεκάλεπτα: 19-18, 39-25, 56-48, 72-61

Διαιτητές: Τούσης, Περδετζόγλου, Καραπαπάς

Παναχαϊκή (Γκοργκόλης): Βανδώρος 1, Ντάκοβιτς 7(1), Καραπιπέρης, Γκόβας 13(1), Γιαννικόπουλος 14(2), Καλογιάννης 2, Νικολάου 18(1), Χρυσανθόπουλος Σπ., Μανωλάκης 8, Μπαλής 9(1), Σάλαϊ.

Αστέρας (Ξενούλης): Πέτροβιτς 7, Βουρνάς 2, Τσιμπούκης 2, Μπίρμπας 2, Γκάτζιος 12, Τσουλέας 2, Σταθακόπουλος, Σακελλαρόπουλος 13(3), Καραγγελής 16(1), Δούβος 5(1).

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 47-102

Δεκάλεπτα: 13-23, 30-43, 39-69, 47-102

Διαιτητές: Καραβάς, Αθανασιάδης Βλ., Λαμπρέλλης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Πετρίδης 2, Παδιός, Κοντός, Μακρής, Τασουλής 13, Ματσαγγάς 7(1), Τσόλης Ν. 7(1), Θεοδωρόπουλος 9, Τσόλης Γ. 3(1), Μαγκλάρας 6, Τούλιας.

Γλαύκος (Πολίτης): Κουνάδης, Ρουμελιώτης 10, Στάθης 2, Κρέμιτς 8, Κούτρας 14(4), Μαραντής 14(2), Μπόγρης Λ. 13(1), Μπαρδάκας 15(3), Σερέτης 6, Πανόπουλος 15(2), Αργυρόπουλος 1, Δένδης 4.

Ιόνιος ΑΣ-ΓΣ Γαργαλιάνων 79-69

Δεκάλεπτα: 23-16, 41-37, 53-59, 79-69

Διαιτητές: Εκίζογλου, Αναστασιάδης Γ., Αβρονιδάκης

Ιόνιος (Κοντογιάννης): Βαζούκης Ι. 17(3), Γουίλσον 15(1), Τσιτσές 3, Κολότσιος 15(3), Δεϊμέζης 10, Κατσαρός, Στεμπάρης 12, Θωμαΐδης 5, Σπίνουλας, Εφέπουλος 2.

Γαργαλιάνοι (Κούτρης): Γαβρίλης 4, Σίμοβιτς 20(2), Γιαννακόπουλος 9, Κυριακόπουλος 3, Γιαννόπουλος, Παπουτσής 13(2), Λαζαρίδης 6(2), Μπουκουβάλας 10, Κλεφτάκης 4.

ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου 73-64

Δεκάλεπτα: 14-17, 36-30, 57-47, 73-64

Διαιτητές: Τσακιράκη, Λάμπος, Ελ Ανύ

Παραμυθιά (Χάιδος): Χάιδος 12(2), Μπιλιούρης 22(1), Δαγκάκης 5(1), Σωτηρίου 8(1), Κατσίβελος 2, Καμπακάς 9(1), Πετρόπουλος 7(1), Κακιούζης 8.

Αργοναύτης Ν. Κίου (Μιχαλόπουλος Αθ.): Κωνσταντίνου 17(3), Κύρκος, Λυμπερέας 9, Ρούζιος 2, Παλλαδινός 10(2), Φλεβάρης 1, Μιχόπουλος 7(2), Πρεδάρης 13(1), Μιχαλόπουλος Μ. 5, Κατσένης, Πουλιόγλου, Σαμιός.

ΑΟ Αχαγιά 82-Ιωαννινα ΣΚ 78-70

Δεκάλεπτα: 15-14, 37-28, 63-41, 78-70

Διαιτητές: Σπυρλιδάκης, Γαραντζιώτης, Στραγαλινός

Αχαγιά (Ελευθεριάδης): Οικονομόπουλος 8(1), Χονδρόπουλος 12(2), Ντόκιτς 30(5), Λυμπέρης, Τσακίρης 16(2), Ταρναρής 5, Κουκουζέλης 5(1), Ιατρόπουλος 2, Κανελλάκης.

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Μάντζιος 20(1), Ζώτος 13, Κουλουμπής, Πολύζος, Τσιγγενόπουλος 10, Ραντιβόγεβιτς 4, Γκουντουβάς 9, Χίντζιος 2, Βελώνης 2, Δάσκαλος 1, Μπαρτζώκας 9.

Επόμενη αγωνιστική (13η, 28/1)

ΑΟ Αστέρας Τεμένης-ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Ιόνιος ΑΣ

ΓΣ Γαργαλιάνων-ΚΑΕ Παραμυθιάς

ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου-ΑΟ Αχαγιά 82

Ιωάννινα ΣΚ-ΕΑ Προμηθέας 2014

ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας-Παναχαϊκή ΓΕ

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΣ Πέρα-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 58-68

ΑΕ Πικερμίου-Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας 68-51

ΚΑΠ-Ηλυσιακός ΑΟ 83-86 (παρ.)

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΑΣΕ Δούκα 92-68

ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΚΑΟΚ Παλαίμων 76-48

Βαθμολογία

1. Ηλυσιακός ΑΟ 10-1 21

2. ΑΕ Πικερμίου 8-3 19

3. ΑΣΕ Δούκα 7-4 18

4. ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου 7-4 18

5. Πανναξιακός ΑΟΚ 7-4 18

6. Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας 6-5 17

7. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 6-5 17

8. Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής 4-7 15

9. ΑΣ Πέρα 2-9 13

10. ΑΟ Αργοναύτης Ραφήνας 2-8 12

11. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 1-10 12

Αναλυτικά οι αγώνες

ΚΑΠ-Ηλυσιακός ΑΟ 83-86 (παρ.)            

Δεκάλεπτα: 17-16, 40-30, 55-46, 71-71 (κ.α.), 83-86

Διαιτητές: Δημουλάς, Αλεξόπουλος Χρ., Χρήστου

ΚΑΠ (Ζάχος): Κοντός Αθ. 11(1), Παππάς 14(3), Γιαννούτσος 2, Παπανικολόπουλος 24(3), Στεργιάκης 12(2), Φωτητζόγλου 6, Λιμαντζάκης 4, Σπυράκος, Παπαθανασίου 10, Οικονόμου.

Ηλυσιακός (Ασημακόπουλος): Τσάτας 13(2), Καράμπουλας 23(2), Μπέμπης 14(2), Οικονομόπουλος 4, Ογκμπέντε 11(1), Καππής 13, Αϊβαζίδης 2, Σταύρου 6, Νικολόπουλος, Μπινιάκου.

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΑΣΕ Δούκα 92-68      

Δεκάλεπτα: 21-23, 41-34, 58-49, 92-68

Διαιτητές: Μπαβέλας, Σπυρόπουλος Αντ., Βομπίρης

Πανναξιακός (Καρατζάς): Καραλευθέρης 17(3), Προδρόμου 19(3), Ψαρόπουλος 9(1), Γκόντγουιν 6, Μάκαρης 12(1), Μάντιτς 13(1), Πάππος 8, Αρτσάνος 8(2), Μυλωνάς, Φλεριανός.

Δούκας (Γιαννακόπουλος): Κοψιάς 7, Μαντζάκος 4, Σγουρός 3, Ζαβιτσάνος 19, Μουάτσος, Αραβαντινός 5(1), Γεραμάνης, Μιχαλάκης, Καρακώστας 7(1), Καραΐσκος 14, Κορομηλιάς 9(3), Αδάμος.

ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΚΑΟΚ Παλαίμων 76-48

Δεκάλεπτα: 21-18, 41-26, 57-37, 76-48

Διαιτητές: Πετράκης Γεωρ., Γεωργιλάκης, Πετρόπουλος

Κρόνος (Δεγαΐτας): Παπαπέτρου 5(1), Κουζούκας 9(1), Κώτσος 4(1), Γκίζης 4, Ξιούρας 7(2), Μπελίτσης 4, Βαρσαμούλης 8, Τσάβος 13(1), Καραχάλιος 6(2), Κυριακόπουλος 8(1), Γκουνταρέλης 4, Σουγλέρης 4.

ΚΑΟΚ (Χατζηπανηγύρης): Σταυριανόπουλος 13(1), Δαρμής 5, Πατουχέας 17(2), Κατσαβόπουλος 3(1), Κόρακας, Σέγκας 4, Κουλουκάκης, Συνετός 6, Κρεμμύδας.

ΑΣ Πέρα-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 58-68     

Δεκάλεπτα: 17-11, 31-32, 40-52, 58-68

Διαιτητές: Τζιμινίδης, Σίμα, Μπερέτσος

Πέρα (Χολέβας): Κακαργιάς 7(1), Βλάχος 5(1), Γκρζέζιακ 5(1), Καρακώστας 7, Καψαρίδης 2, Δάνα 1, Μπούσι 14, Μάρτζος 11(2), Γεωργακάκης, Δημητρίου 2, Δαλαμπέκης, Αγγελόπουλος 4.

Ίκαρος (Ιμπραημάκης): Μάρκου 13(1), Τρύφωνας, Κασιδάκης, Μουλάς 18(4), Τσιμπιράκης 11(2), Τσολάκης 3(1), Κουλούρης 6, Ντούσιας 6, Παπαδόλιας 4, Καλαμπόγιας 5(1), Μπόσκοβιτς 2, Δέδες.

ΑΕ Πικερμίου-Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας 68-51

Δεκάλεπτα: 21-14, 39-27, 50-36, 68-51

Διαιτητές: Βαγγάλης, Διόλατζης, Ρώτας

Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος): Γεωργούτσος 20, Τσόπης, Ζακυνθινός 6(1), Κούσουλας 16(3), Ταφίλη 2, Παπαζήσης 3(1), Νάσσης 12(3), Λιόντας, Κούρταλης, Σταμάτης 3(1), Σβαρνάς 2, Σολωμός 4.

Ελευσίνα (Μαυρογιάννης): Στεργίου, Καπώνης 10(2), Κοντραφούρης 2, Καραμίντζος, Δούκας 4, Ντοσκορής 5(1), Πολιτόπουλος 4, Λιβανός 8, Χρυσός 4, Γκουαλτιέρι, Χαρουνί 14.

Επόμενη αγωνιστική (13η, 28/1)

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΣ Πέρα

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΕ Πικερμίου

Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας-ΚΑΠ

Ηλυσιακός ΑΟ-Πανναξιακός ΑΟΚ

ΑΣΕ Δούκα-ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Ρεπό: ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Σάββατο 20 Ιανουαρίου

ΓΕ Αγίων Αναργύρων-Ηρακλείο ΟΑΑ 69-71

Κυριακή 21 Ιανουαρίου

ΓΣ Δάφνη Δαφνίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 65-61

ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως-ΚΟ Χολαργού 70-84

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΟ Πεύκης 70-68

ΑΟΦ Πορφύρας-ΓΣ Ηλιούπολης 69-67

ΑΟΚ Χανιά-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 67-91

Βαθμολογία      

1. ΚΟ Χολαργού 11-1 23

2. ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως 9-3 21

3. ΓΣ Δάφνη Δαφνίου 9-3 21

4. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 8-4 20

5. ΑΟΦ Πορφύρας 7-5 19

6. ΓΣ Ηλιούπολης 6-6 18

7. ΑΟ Ένωση Ιλίου 5-7 17

8. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 5-6 16

9. ΑΟ Πεύκης 5-6 16

10. Ηράκλειο ΟΑΑ 3-8 14

11. ΓΕ Αγίων Αναργύρων 2-9 13

12. ΑΟΚ Χανιά 0-11 11

*O AO Πεύκης έχει έναν μηδενισμό.

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΣ Δάφνη Δαφνίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 65-61               

Δεκάλεπτα: 18-8, 29-24, 43-41, 65-61

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ., Τζαγκατζής, Παπανικολάου Ιωάν.

Δάφνη (Στρατικόπουλος): Μόρφος 2, Μιχαλόγλου 17(1), Δελίδης 10(2), Χίνης 3(1), Γιαννακόπουλος 3, Φραγκούλης, Μπένος 11, Παπαδόπουλος 11, Μανωλάτος, Πιτσουλάκης, Μπήλιος 8(1).

Νίκη (Κατσούνης): Παπαδημητρίου 9(1), Πετρίδης, Βαφιάς 4, Τσεκένης 2, Μακρογιαννάκης, Καραμπάτσος 5(1), Ύμερι 3, Αλεξόπουλος, Μαραγκίδης 8(1), Δέλλιος 6, Θεοδοσίου 17(5), Κώτσης 7.

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΟ Πεύκης 70-68          

Δεκάλεπτα: 18-21, 34-36, 55-51, 70-68

Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Οικονόμου, Παλογέλης

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Σαξιώνης 26(3), Σαλούστρος-Σφανδός 12, Κιούκης 5(1), Κουτσούμπας, Μπαρμπαρής 2, Μπουρλάς, Μηλαθιανάκης 11(2), Σταϊκόπουλος, Κοσμίδης 14(1), Τσόλκας.

Πεύκη (Παύλος): Βαλιώτης 10(2), Νικολακόπουλος 15(2), Μιλούσης 2, Ζουρμπάκης 7(2), Λέζος, Παλουκάκος 3, Τσόπελας, Πουρνάρας, Οουαντίτζο 27(1), Γεροκώστας.

ΑΟΚ Χανιά-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 67-91

Δεκάλεπτα: 24-25, 41-49, 52-72, 67-91

Διαιτητές: Κωστής, Θεοδοσόπουλος, Ζαφείρη

Χανιά (Παπανικολάου): Γρηγοριάδης 10(2), Παλαιοκρασσάς, Κοντογιάννης 3(1), Γεωργάκης 5(1), Χασάκης-Μάχος, Δούγαλης 1, Πετράκης , Ζαχαρόπουλος 6, Ξετρίχης 6(2), Παπαβασιλείου 25(3), Χάχαλος 11(1).

Ελευθερία (Σίμος): Δενδρινός 9, Λάμπρου 10(1), Κατσόγιαννης 14, Κολοφώτης 17(3), Δέλλιος 6(1), Γεωργιάδης 2, Νικολαΐδης 7(1), Κατσουρρί 5(1), Ζενέλι 4, Κιούσης 2, Κρεμαστούλης 11(3), Μουστάκας 4(1).

ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως-ΚΟ Χολαργού 70-84

Δεκάλεπτα: 16-22, 34-50, 43-73, 70-84

Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Αλεξόπουλος Παν., Βαλουξής

Ερμής (Γκαναβίας): Σάκοτα 9(1), Μπούτος 1, Τσέλιος 4, Χατζόπουλος 1, Πέττας 23(1), Κόγκας 15(5), Τσιώκος 10, Παξινός 5, Παπανδρέου 2, Ραζής.

Χολαργός (Θωμόπουλος): Ψημίτης 22(3), Τσιτσιγιάννης 7, Ζυγομήτρος 2, Μέξης 3, Γιαννουλάκης 2, Λουκάς 5(1), Ιωακειμίδης 22(4), Καλαντζή 14(2), Κατωπόδης, Ραπτίδης 7(1), Κατσώρης.

ΑΟΦ Πορφύρας-ΓΣ Ηλιούπολης 69-67 

Δεκάλεπτα: 24-5, 37-29, 58-46, 69-67

Διαιτητές: Καψιώχας, Γεωργόπουλος Χρ., Παπαχρυσανθακόπουλος

Πορφύρας (Λειβάδης): Κυριακόπουλος 4(1), Κωνσταντίνου 2, Παπαγεωργίου 6, Καδηγιαννόπουλος, Βλασσόπουλος 3(1), Ταγάρης 21, Λαμπρόπουλος 6(2), Συμεωνίδης 11(1), Μαγουλάς 16(2).

Ηλιούπολη (Μάνος): Μαντάς 6, Βεσκούκης 2, Σγουμπόπουλος 9(2), Πουλής, Παπαδιονυσίου 25(5), Ζανιδάκης 16(4), Ευαγγέλου 5(1), Σπανός, Παναγόπουλος 4.

Επόμενη αγωνιστική (13η, 28/1)

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως

ΚΟ Χολαργού-ΑΟ Ένωση Ιλίου

ΑΟ Πεύκης-ΓΕ Αγίων Αναργύρων

Ηράκλειο ΟΑΑ-ΑΟΦ Πορφύρας

ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΟΚ Χανιά

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΓΣ Δάφνη Δαφνίου

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Αλμυρού-ΓΑΣ Μελίκη 20-0 (α.α.)

Κου.Πα. Κιλκίς-ΑΕ Λάρισας 81-56

Αετοί Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου 61-54

Αργος Ορεστικό-ΑΟ Τρίκαλα 53-61

Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Παλαμά 58-64

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-ΑΣ Καστοριάς 75-68

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά 11-1 23

2. ΑΣ Καστοριάς   9-3 21

3. ΑΟ Τρίκαλα 9-3 21

4. ΓΣ Αλμυρού 8-4 20

5. Αετοί Βέροιας 8-4 20

6. Κου.Πα. Κιλκίς 7-5 19

7. Πιερικός Αρχέλαος 6-6 18

8. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 4-8 16

9. ΑΕ Λάρισας 4-8 16

10. Ολυμπιακός Βόλου 3-9 15

11. Αργος Ορεστικό  2-10 14

12. ΓΑΣ Μελίκη  1-10  12

*Ο ΓΑΣ Μελίκη έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά οι αγώνες

Αετοί Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου 61-54

Δεκάλεπτα: 20-13, 37-24, 50-35, 61-54

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Καννής, Θώμος

Αετοί Βέροιας (Αλμπάνης): Δαχρέτζης 7(1), Μπρούκς 8(2), Κόκκινος 17(5),  Σαχμπατιάν 16, Παπαδόπουλος 3(1), Νικάι, Κούντας, Ιωσηφίδης,  Μητακίδης, Γάτσος 10, Σαζακλίδης.

Ολυμπιακός Βόλου (Κοσμάτος): Πρέλεβιτς 12, Μαλακόπουλος 9, Νυδριώτης 15(3), Λογοδότης Π. 8(2), Σπανόπουλος 6, Στεφόπουλος, Σιδηρόπουλος, Τζαλαβάρας, Δελεντζές 4.

Κου.Πα. Κιλκίς-ΑΕ Λάρισας 81-56

Δεκάλεπτα: 26-12, 45-32, 60-43, 81-56

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Δώνης, Τσαρδούλιας Χρ.

Κου.Πα. Κιλκίς (Θεοδωράκος): Θεοδωράκος 11(3), Μανούσος 18, Παπαδόπουλος Σ. 23(5), Ακριτίδης 5, Γιαμπατζίδης 2, Ασιγκίδης 1, Μακούλης, Πιπερτζής 11(1), Κολεσιώτης 8, Παπαδόπουλος Ι. 2, Ποζίδης.

Λάρισα (Γκανέτσας): Γκανέτσας 13(1), Γεωργάκης 7(2), Μάνος 6, Καραδήμος 11(1), Δελής, Νταής 2, Ντικούδης 8, Βλάχος 4, Ζιάκας 5, Ζησούλης.

Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Παλαμά 58-64

Δεκάλεπτα: 17-13, 25-31, 42-52, 58-64

Διαιτητές: Τσάνταλη, Δικταπανίδης, Ντόντης

Πιερικός (Ευγενειάδης): Ροδόστογλου 18(1), Λιόλιος 2, Ράπτης 13, Καρκατσέλης 3(1), Γκογκίδης, Κοντσές 6, Κοχλιαρίδης 10(1), Ιγγλέζος, Τσιόγκας 6.

Τιτάνες (Βαρδακούλης): Παπαχρήστος 6, Τσούμας Σ. 10(2), Τσούμας Γ., Σαριμπαλίδης Κ. 21(3), Λόλας 19, Πανάγος 8(2), Αντωνίου, Σφακιανός.

Άργος Ορεστικό-Τρίκαλα 53-61

Δεκάλεπτα: 8-28, 29-44, 48-53, 53-61

Διαιτητές: Αθανασιάδης Αθ., Κλεπουσνιώτου, Αναστασιάδης Π.

Άργος Ορεστικό (Κίτσιου): Δήμου Π. 18(2), Κόττας 9(1), Σπυρόπουλος, Φωτιάδης, Σαρρής 9(1), Μαλιούρας 2, Δημητρόπουλος 8, Παράσχος, Μιχαηλίδης, Στάιος 5(1), Τράντας, Δήμου Θ. 2.

Τρίκαλα (Κρομμύδας): Στεργιούλης 2, Κακαβούλας 2, Ψύρρας 20(2), Σούλκο 5, Δέσπος 14,  Μοσχόπουλος 3, Γκαντιας, Λεπενιώτης 15(3), Αργύρης, Μερίτσης, Αναστασίου.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Καστοριά 75-68

Δεκάλεπτα:20-27, 32-38, 51-57, 75-68

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Θεοδωρίδης, Καρυπίδης

Εκπ. Φρυγανιώτη (Χατζηκυριακίδης): Καραποστόλου 14(3), Τεπετίδης, Μεσκούρης 19(4), Τσίγκας 25(3), Γεωργάκης 2, Ταζόπουλος, Μασλαρινός 10, Καπλάνης 5(1).

Καστοριά (Καραταγλίδης): Μπέγος 18(3), Τερσενίδης 5, Δατσιάδης 19(3), Χότζα 15, Παγανάς 8, Κορομπίλιας 1, Σαρρής, Παντελίδης 2, Πιπερόπουλος.

Επόμενη αγωνιστική (13η, 28/1)  

Τιτάνες Παλαμά-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη

ΑΟ Τρίκαλα-Πιερικός Αρχέλαος

Ολυμπιακός Βόλου-Αργος Ορεστικό

ΑΕ Λάρισας-Αετοί Βέροιας

ΓΑΣ Μελίκη-Κου.Πα. Κιλκίς 0-20 (α.α.)

ΑΣ Καστοριάς-ΓΣ Αλμυρού

5ος Όμιλος

Αποτελέσματα 

Ασπίδα Ξάνθης-Σταυρούπολη ΕΚ 72-64

Αγία Βαρβάρα-Ναύαρχος Βότσης 80-68

Ιωνικός Ιωνίας-Ακαδημία Μουδανιών 96-77

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΓΑΣ Βασιλικών 61-49

Εθνικός Λαγυνών-Ολυμπος ΕΚΕ 61-70

ΠΣ Ευκαρπίας-Ρούπελ Σιδηροκάστρου 59-80

Βαθμολογία

1. ΚΑΟ Χαλκιδικής 12-0 24

2. Ιωνικός Ιωνίας   9-3 21

3. Σταυρούπολη ΕΚ  8-4 20

4. Ολυμπος ΕΚΕ  7-5 19

5. Ασπίδα Ξάνθης 7-5 19

6. ΓΑΣ Βασιλικών  7-5 19

7. Αγία Βαρβάρα  6-6 18

8. Ναύαρχος Βότσης  6- 18

9. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 5-7 17

10. Εθνικός Λαγυνών 4-8 16

11. Ακαδημία Μουδανιών 1-11 13

12. ΠΣ Ευκαρπίας  0-12 12

Αναλυτικά οι αγώνες

Εθνικός Λαγυνών-Όλυμπος ΕΚΕ  61-70

Δεκάλεπτα: 11-26, 25-38, 36-54, 61-70

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Μιχέλης, Κασούμης

Λαγυνά (Ροδάς): Γιώρτσιος 3(1), Σεφερίδης 11, Γαϊτάνης 7(1), Σαμαράς 3, Δημητρακάς 11, Ντινάκης 2, Φωτιάδης Η. 16(2), Γκαβέζος 7, Ιατρίδης 1, Φωτιάδης Ι.

Όλυμπος (Κοτανίδης): Ονάσογλου 14(2), Γκιφόπουλος 7(1), Κυργάκης 10(2), Νουκάρης 7(1), Πάντσιος 14(2), Γιαννουζάκος 5(1), Παπαδόπουλος 11(1), Γαλατσόπουλος, Κοκονέση 1, Ρουστέμης, Μαυρίδης 1.

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Βασιλικά  61-49

Δεκάλεπτα: 13-12, 32-30, 44-40, 61-49

Διαιτητές: Χρυσάφης, Νικολαΐδης, Γκαρτζονίκας

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Δεληγεώργης 13, Ζωγράφος Γ. 3, Σμυρλής 2, Γκιουζελίδης 18, Μπαλτζόπουλος 2, Τζουβάρας 6, Νταρατάνας, Βέτσιος, Τύπος 15, Παναγιωτόπουλος 2, Σερέτης, Ζωγράφος Κ.

Βασιλικά (Παπαβασιλείου): Πατίκας 5, Παπαγεωργίου, Αποστολίδης 2 , Οικονόμου 11, Τσιάμης 3, Πασούδης 3, Θάνο, Ντισλής 25(4), Σύρος.

Ιωνικός Ιωνίας-Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιών 96-77

Δεκάλεπτα: 24-20, 52-39, 73-61, 96-77

Διαιτητές: Λυγούρας, Γκαντίδης Θ., Μαρτυγάκης

Ιωνικός (Γουλτίδης): Περιστεράκης 4, Αντωνιάδης 14(2), Βενετίδης 3(1), Λύτας 16(2), Ζωγράφος 6, Δημητριάδης 19, Σκουλαριώτης 18(3), Αχτσής 16(2), Βαϊράμης, Κοτζακιουλάφης, Βάσκος, Παππά.

Μουδανιά (Κατσικάρης): Ζαχαρίας 18, Καλπαξίδης 27(2), Τσιριλάκης 6, Γκατζιούρας 15(1), Μελαδιανός 7(1), Δαλδογιάννης 2, Σανγκαρέ 2, Λεκάι, Παπαδούλης.

ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας-Ναύαρχος Βότσης 80-68

Δεκάλεπτα: 19-17, 45-38, 65-50, 80-68

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Σταμπουλής, Γκαντίδης Μ.

ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας (Μυτικόπουλος): Βασιλόπουλος 11(3), Μαρκόπουλος 4, Αναγνώστου 4, Αθανασιάδης 30(5), Πέπα 1, Στεφανίδης 11, Πρασίνης 6, Πρεμέτης 4, Λαζαρίδης 7(1), Μπανάσας 2, Παπαδόπουλος.

Ναύαρχος Βότσης (Κεσαπίδης): Καζαμίας 27(2), Γιαννίκος 9, Επαμεινώνδας 3(1), Βασιλάκης 8, Χατζηλάμπρου 7(2), Φωτιάδης 6(2), Κασιάνος 8(2), Πεταλωτής, Βενετίδης, Σιμεόνοβ.

Ασπίδα Ξάνθης-Σταυρούπολη ΕΚ 72-64

Δεκάλεπτα: 14-20, 36-39, 54-45,72-64

Διαιτητές: Χατζηκώστας, Καντζουρίδης, Σιούλας

Ασπίδα (Κασαρτζίδης): Αγγελόπουλος 18(1), Στουρνάρας 22(3), Παυλάκης, Κρστιτς 6, Μπιλιούρης 3(1), Σαββουλίδης 10(2), Κάλφας 2, Καρανικολίδης 8(1), Ρούμογλου, Παντελούκας, Παναγιωτόπουλος 3(1).

Σταυρούπολη (Χριστοφορίδης): Φόρογλου 9(1), Κυλαντωνίδης Π. 8(2), Δασκαλόπουλος 12, Ταβλαρίδης 13(3), Τζαμπαζλής 6(2), Χατζημιχαηλίδης 6, Γκαβέζος 4(1), Φωτιάδης 6(2), Παπασάβογλου, Σαββίδης, Καρακαλίδης.

ΠΣ Ευκαρπίας-Ρούπελ Σιδηροκάστρου 59-80 

Δεκάλπετα: 15-16, 32-33, 48-60, 59-80

Διαιτητές: Μπουγλός Π., Δημούδης, Πάνος

Επόμενη αγωνιστική (13η, 28/1) 

Όλυμπος ΕΚΕ-ΠΣ Ευκαρπίας

ΓΑΣ Βασιλικών-Εθνικός Λαγυνών

Ακαδημία Μουδανιών-ΚΑΟ Χαλκιδικής

Ναύαρχος Βότσης-Ιωνικός Ιωνίας

Σταυρούπολη ΕΚ-Αγία Βαρβάρα

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ασπίδα Ξάνθης