National League 2: Αποτελέσματα, αγώνες, pics 16ης αγωνιστικής (18/2)

Συντάκτης: Share:

Με δυνατές αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της National League 2 και τη διεξαγωγή της 16ης αγωνιστικής. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι αγώνες στους πέντε ομίλους.

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Αχαγιά 82-ΑΟ Αστέρας Τεμένης 63-67

ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας-ΓΣ Γαργαλιάνων 79-76

Ιωάννινα ΣΚ-ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου 76-70

Ιόνιος ΑΣ-Παναχαϊκή ΓΕ 77-62

ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΑΓΣ Ιωαννίνων64-46

(19/2) ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΕ Γλαύκος Εσπέρου

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αχαγιά 82 11-5 27

2. ΕΑ Προμηθέας 2014 12-2 26

3. ΓΣ Γαργαλιάνων 9-7 25

4. ΑΟ Αστέρας Τεμένης 9-7 25

5. Ιόνιος ΑΣ 9-7 25

6. ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 9-7 25

7. Παναχαϊκή ΓΕ 8-8 24

8. ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 8-8 24

9. ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 8-7 23

10. Ιωάννινα ΣΚ 6-9 21

11. ΚΑΕ Παραμυθιάς 5-11 21

12. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-16 16

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Αχαγιά 82-ΑΟ Αστέρας Τεμένης 63-67           

Δεκάλεπτα: 18-12, 30-29, 55-44, 63-67

Διαιτητές: Κηπώσης, Σάλτας, Τζαγκάτζης

Αχαγιά (Ελευθεριάδης): Αλαβέρας, Τσακίρης 5(1), Ιωάννου 6(1), Χονδρόπουλος 9(2), Ντόκιτς 19(1), Τόκας, Ιατρόπουλος 2, Κανελλάκης, Ταρναρής 2, Λυμπέρης 3(1), Οικονομόπουλος 17(1).

Αστέρας (Ξενούλης): Σακελλαρόπουλος, Βουρνάς 16(2), Μπίρμπας 5(1), Πέτροβιτς 13(2), Σταθακόπουλος, Δούβος, Τσουλέας 3(1), Γκάτζιος 8, Καραγγελής 22(3).

ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας-ΓΣ Γαργαλιάνων 79-76

Δεκάλεπτα: 22-20, 37-38, 62-56, 79-76

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Λιαρομμάτης, Μπολάνο

Δόξα Πύρρου (Μανθάς): Ιωαννίδης 3(1), Γυφτοκώστας 6(2), Πρίφτι, Μπαρτζώκας, Βασιλείου, Δόνος 6(1), Μπάλλας 9, Θώδης 15(1), Ίλιτς 32(2), Μουκάι, Σταυρόπουλος 8(2).

Γαργαλιάνοι (Κούτρης): Κλεφτάκης 9, Λαζαρίδης 9(2), Γιαννόπουλος 3(1), Σίμοβιτς 21(1), Κυριακόπουλος, Γιαννακόπουλος 2, Παπουτσής 6(1), Σκλήβας 12(1), Μπουκουβάλας 4, Γαβρίλης 10(1).

Ιωάννινα ΣΚ-ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου 76-70       

Δεκάλεπτα: 13-14, 29-28, 63-61, 76-70

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Λυγούρα, Σταμπουλής

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Βελώνης, Κουλουμπής 3(1), Ραντιβόγεβιτς 13(3), Μάντζιος 28, Χίντζιος, Γκουντουβάς 9(1), Πολύζος 5(1), Δάσκαλος 2, Μπαρτζώκας 2, Πετσίτης, Τσιγγενόπουλος 14.

Αργοναύτης Ν. Κίου (Μιχαλόπουλος Αθ.): Ρούζιος 19(2), Πρεδάρης 9(1), Μιχόπουλος 11(3), Πουλιόγλου 7, Σαρηγιάννης, Φλεβάρης 2, Λυμπερέας 15, Μιχαλόπουλος Μ. 7, Κύρκος, Πούλος.

Ιόνιος ΑΣ-Παναχαϊκή ΓΕ 77-62  

Δεκάλεπτα: 17-17, 38-30, 54-36, 77-62

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Κωνσταντινέλλης, Καραβάς

Ιόνιος (Κοντογιάννης): Βαζούκης Ι. 24(3), Γουίλσον 22(2), Σπίνουλας, Κολότσιος 2, Εφέπουλος 3(1), Στεμπάρης 7, Δεϊμέζης 11, Θωμαΐδης 2, Κατσαρός 6(1).

Παναχαϊκή (Γκοργκόλης): Μπαλής 6, Καλογιάννης 9(1), Γιαννικόπουλος 7, Νικολάου 12(1), Βανδώρος 2, Γκόβας 5(1), Σάλαϊ 5(1), Μανωλάκης 4, Ντάκοβιτς 12(2).

ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΑΓΣ Ιωαννίνων 64-46

Δεκάλεπτα: 13-10, 29-18, 46-36, 64-46

Διαιτητές: Καμήτσος, Ελ Ανύ, Θεοδοσόπουλος Παν.

Παραμυθιά (Αλεξίου): Χάιδος 4, Τσακίρης, Τσίλης, Μπιλιούρης 4, Μπόγιτσιτς 26, Χασόμερας, Κοντός 2, Κατσίβελος 3(1), Καμπακάς 6(1), Πετρόπουλος 7(1), Κακιούζης 12(4).

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Ματσαγγάς 2, Τούλιας, Παδιός Δ., Ντούμας 13, Θεοδωρόπουλος 12, Μαγκλάρας 14, Τσόλης Ν., Παδιός Ζ. 2, Τσόλης Γ. 3(1).

Επόμενη αγωνιστική (17η, 25/2)

ΑΟ Αστέρας Τεμένης-ΕΑ Προμηθέας 2014

ΑΕ Γλαύκος Έσπερος-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας

ΓΣ Γαργαλιάνων-Ιωάννινα ΣΚ

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟ Αχαγιά 82

Ιόνιος ΑΣ-ΚΑΕ Παραμυθιάς

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 88-72

ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 78-73

ΚΑΟΚ Παλαίμων-Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας 86-77 (β΄ παρ.)

ΑΣΕ Δούκα-Ηλυσιακός ΑΟ 64-69

ΚΑΠ-ΑΣ Πέρα 98-77

Ρεπό: ΑΕ Πικερμίου

Βαθμολογία

1. Ηλυσιακός ΑΟ 13-2 28

2. ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου 10-5 25

3. ΑΕ Πικερμίου 10-4 24

4. Πανναξιακός ΑΟΚ 8-7 23

5. Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας 8-7 23

6. ΑΣΕ Δούκα 9-5 23

7. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 7-8 22

8. Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής 7-8 22

9. ΑΣ Πέρα 3-11 17

10. ΑΟ Αργοναύτης Ραφήνας 3-11 17

11. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 2-12 16

Αναλυτικά οι αγώνες

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 88-72         

Δεκάλεπτα: 25-24, 41-39, 60-49, 88-72

Διαιτητές: Μπακετέα, Χαϊνά, Γκαραβέλος

Πανναξιακός (Χατζηπανηγύρης): Καραλευθέρης 6, Προδρόμου 35(4), Ψαρόπουλος 11, Γκόντγουιν 6(2), Μάκαρης 10(1), Λιανός , Μάντιτς 3, Πάππος 1, Στοΐτσης 4, Αρτσάνος 9(2), Φλεριανός 3(1), Καλαβρός.

Αργοναύτης Τριγλίας (Ζερβός): Ομάρ 15(3), Άρχος 8, Δεκαβάλλας 6(2), Δολιανίτης 7, Μανταλβάνος 8, Μάντακας 4, Συγγούνας 4, Γλυκόπουλος , Καπένης 8, Καρέλλας, Τσίρος 12(2).

ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 78-73

Δεκάλεπτα: 12-15, 37-40, 57-57, 78-73

Διαιτητές: Κούλης Χρα., Καραπαπάς, Μπον

Κρόνος (Σιούτης): Παπαπέτρου 8(1), Μπιλαλής 5(1), Κυριακόπουλος 8(2), Μπελίτσης, Βαρσαμούλης 12, Ξιούρας, Τσάβος 21, Γκίζης, Σουγλέρης 11, Κώτσος 13(1).

Ίκαρος (Ιμπραημάκης): Δέδες 3(1), Κουλούρης 11(1), Μάρκου 11(1), Ντούσιας 4(1), Κασιδάκης, Παπαδόλιας 19(1), Τσιμπιράκης 4, Μουλάς 4, Τσολάκης 7, Καλαμπόγιας 5(1), Τρύφωνας 3(1), Μπόσκοβιτς 2.

ΚΑΟΚ Παλαίμων-Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας 86-77 (β΄ παρ.)

Δεκάλεπτα: 21-17, 30-27, 48-45, 63-63 (κ.α.), 71-71 (α΄ παρ.), 86-77

Διαιτητές: Τσακιράκη, Λιόνας, Πλέγας

ΚΑΟΚ (Καλλιάς): Μίσκοβιτς 17, Σταυριανόπουλος 15(2), Τσιαμπάς 15(2), Δαρμής 2, Πατουχέας 22(3), Κατσαβόπουλος 3(1), Συνετός 12(1), Κρεμμύδας.

Ελευσίνα (Μαυρογιάννης): Στεργίου, Καπώνης, Καραμίντζος 6(1), Δούκας 20(1), Ντοσκορής 8(1), Πολιτόπουλος 16(1), Λιβανός 5(1), Χρυσός, Κοντούλης 2, Γκουαλτιέρι 8(2), Χαρουνί 12.

ΑΣΕ Δούκα-Ηλυσιακός ΑΟ 64-69             

Δεκάλεπτα: 16-23, 34-45, 56-63, 64-69

Διαιτητές: Ναστούλης, Ραπτογιάννης, Ψύχας

Δούκας (Γιαννακόπουλος): Κοψιάς 9, Μαντζάκος 6, Σγουρός 2, Ζαβιτσάνος 9, Μουάτσος, Αραβαντινός, Γεραμάνης 11(2), Καρακώστας 12(2), Καραΐσκος 11, Κορομηλιάς 4.

Ηλυσιακός (Ασημακόπουλος): Μπέμπης 21(3), Καράμπουλας 13(2), Φώτσης 2, Τσάτας 13(3), Αϊβαζίδης, Ογκμπέντε 5(1), Οικονομόπουλος 2, Καππής 10, Νικολόπουλος 3(1).

ΚΑΠ-ΑΣ Πέρα 98-77

Δεκάλεπτα: 30-20, 55-43, 79-58, 98-77

Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Γερός, Παπανικολάου

ΚΑΠ (Ζάχος): Φωτητζόγλου 8(2), Παπανικολόπουλος 24(6), Στεργιάκης 14, Κοντός Αθ. 8, Γιαννούτσος 15(3), Λιμαντζάκης 7, Σπυράκος 1, Κοντός Απ. 2, Παπαθανασίου 6, Παππάς 8(1), Οικονόμου 5(1), Στεργίου.

Πέρα (Χολέβας): Κακαργιάς 6, Βλάχος Γ. 2, Γκρζέζιακ 6, Καρακώστας 4, Καψαρίδης 8(1), Δάνα 22(4), Μπούσι 6(2), Βλάχος Φ. 6(2), Μάρτζος 4(1), Δημητρίου 2, Δαλαμπέκης 2, Αγγελόπουλος 9(1).

Επόμενη αγωνιστική (17η, 25/2)

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΚΑΟΚ Παλαίμων

Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας-ΑΣΕ Δούκα

ΑΣ Πέρα-Πανναξιακός ΑΟΚ

ΑΕ Πικερμίου-ΚΑΠ

Ρεπό: Ηλυσιακός

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 84-56

ΑΟΚ Χανιά-ΚΟ Χολαργού 73-110

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Πεύκης 80-63

ΓΣ Ηλιούπολης-Ηράκλειο ΟΑΑ 90-63

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΓΣ Δάφνη Δαφνίου 72-89

ΓΕ Αγίων Αναργύρων-ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως 70-69

Βαθμολογία      

1. ΚΟ Χολαργού 15-1 31

2. ΓΣ Δάφνη Δαφνίου 12-4 28

3. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 11-5 27

4. ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως 10-6 26

5. ΓΣ Ηλιούπολης 9-7 25

6. ΑΟΦ Πορφύρας 9-7 25

7. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 8-8 24

8. ΑΟ Πεύκης 7-8 22

9. Ηράκλειο ΟΑΑ 6-10 22

10. ΑΟ Ένωση Ιλίου 5-11 21

11. ΓΕ Αγίων Αναργύρων 4-12 20

12. ΑΟΚ Χανιά 0-16 16

*O AO Πεύκης έχει έναν μηδενισμό.

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΓΣ Δάφνη Δαφνίου 72-89         

Δεκάλεπτα: 13-23, 32-44, 55-66, 72-89

Διαιτητές: Πετράκης Ιωάν., Αλεξόπουλος Π., Κονταξάκης

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Μπαρμπαρής 14(2), Σαξιώνης 22(2), Κοσμίδης 20(4), Μηλαθιανάκης 7, Κιούκης, Κουτσούμπας 7(1), Τσόλκας, Σούλης, Σταϊκόπουλος, Τριντής.

Δάφνη (Στρατικόπουλος): Κυρίμης 2, Φρέσκος 2, Μόρφος 11(1), Μπήλιος 4, Δελίδης 12(2), Φραγκούλης 7, Χίνης 6, Παπαδόπουλος 15(1), Μπένος 8, Μανωλάτος 10, Παπανικολάου 2, Μιχαλόγλου 10.

ΓΣ Ηλιούπολης-Ηράκλειο ΟΑΑ 90-63     

Δεκάλεπτα: 20-19, 47-37, 66-46, 90-63

Διαιτητές: Κωστής, Τσατταλιού, Καλαβρός

Ηλιούπολη (Μάνος): Παπαδιονυσίου 31(9), Σπανός 1, Σγουμπόπουλος 14(2), Ζανιδάκης 12(2), Πουλής 5(1), Παναγόπουλος 2, Ντόγκας, Ευαγγέλου 9(1), Βεσκούκης 6(2), Μπριασούλης, Κατσουλός, Μαντάς 10.

Ηράκλειο (Πετράκης Αλ.): Μακράκης 1, Καμαρινός 10(2), Πέτρου 11(2), Κατσουρρί 14, Μαρτίνα 3(1), Καστανιώτης 17, Φουκαράκης, Σαρρής 2, Πετράκης Ι. 3(1), Δαγαλάκης 2, Καλλικάκης.

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 84-56    

Δεκάλεπτα: 22-20, 38-36, 62-44, 84-56

Διαιτητές: Σιδερής, Βαγγάλης, Κουτίβης

Πορφύρας (Μαζαράκης): Παπαγεωργίου 24(5), Κωνσταντίνου 2, Ταγάρης 14, Γιαννόπουλος 5, Σιδέρης, Καδηγιαννόπουλος, Βλασσόπουλος 9(1), Λαμπρόπουλος 9(3), Μαγουλάς 15(1), Συμεωνίδης 4, Παπαδόπουλος 2.

Νίκη (Κατσούνης): Παπαδημητρίου 10, Πετρίδης 5(1), Βαφιάς 5(1), Τσεκένης 2, Αλεξόπουλος, Ύμερι 8, Μακρογιαννάκης, Δέλλιος 3, Θεοδοσίου 3(1), Καραμπάτσος 6(2), Κώτσης 14(1).

ΑΟΚ Χανιά-ΚΟ Χολαργού 73-110             

Δεκάλεπτα: 24-26, 36-54, 49-83, 73-110

Διαιτητές: Τσάλας, Λογοθέτης, Ζαφείρη

Χανιά (Παπανικολάου): Αλεξίου 10(1), Ξετρίχης, Πετράκης 7, Γεωργάκης 15(1), Παπαβασιλείου 25(4), Χάχαλος 6, Σταθάκης 4, Πατεράκης, Γυπαράκης, Δούγαλης 6.

Χολαργός (Θωμόπουλος): Γιαννουλάκης 18(1), Ιωακειμίδης 10, Τσιτσιγιάννης 4, Ζυγομήτρος 12(2), Μέξης 16, Ραπτίδης 14(3), Μάλφας 8, Ψημίτης 27(1), Μπλαζουδάκης , Καλαντζή 1.

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Πεύκης 80-63      

Δεκάλεπτα: 18-20, 42-34, 69-49, 80-63

Διαιτητές: Τούσης, Μπερέτσος, Βαλουξής

Ελευθερία (Σίμος): Νικολαΐδης 13(2), Κρεμαστούλης 6(2), Κατσουρρί, Δενδρινός 17(5), Δέλλιος, Λάμπρου 3, Ζενέλι 18(3), Κιούσης 11(3), Μουστάκας, Κολοφώτης 5(1), Κατσόγιαννης 7, Γεωργιάδης.

Πεύκη (Παύλος): Βαλιώτης 5, Οουαντίτζο 6, Γεροκώστας, Νικολακόπουλος 17(3), Πουρνάρας 2, Μιλούσης 2, Ζουρμπάκης 2, Λέζος 21(2), Παλουκάκος 8, Τσόπελας.

ΓΕ Αγίων Αναργύρων-ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως 70-69

Δεκάλεπτα: 22-15, 40-30, 48-51, 70-69

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Αντωνέλου, Μούστρης

Άγιοι Ανάργυροι (Φασουλόπουλος): Λαγός 2, Νέζης, Παυλίτινας 2, Αλεξανδρόπουλος 12(1), Κεφαλάς 18(2), Γούνης, Αρκουμάνης 11(1), Παπαδάκης 3(1), Μπέλμπας 5(1), Χριστόδουλος 17.

Ερμής (Γκαναβίας): Ραζής, Καβαλαράκης 4, Παξινός 7, Μπούτος 6(1), Πέττας 23(1), Κόγκας, Τσέλιος 6(2), Σωτηρόπουλος 1, Τσιώκος 14, Παπανδρέου 8.

Επόμενη αγωνιστική (17η, 25/2)

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟΚ Χανιά

ΚΟ Χολαργού-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

ΑΟ Πεύκης-ΓΣ Ηλιούπολης

ΓΣ Δάφνη Δαφνίου-Ηράκλειο ΟΑΑ

ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως-ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΓΕ Αγίων Αναργύρων

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος-ΓΑΣ Μελίκη 20-0 (α.α.)

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-ΑΕ Λάρισας 77-54

ΑΣ Καστοριάς-Ολυμπιακός Βόλου 73-64

Τιτάνες Παλαμά-ΑΟ Τρίκαλα 71-63

Αργος Ορεστικό-Κου.Πα. Κιλκίς 71-45

Αετοί Βέροιας-ΓΣ Αλμυρού 73-60

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά  13-3 29

2. ΓΣ Αλμυρού 11-5 27

3. ΑΣ Καστοριάς  11-5 27

4. ΑΟ Τρίκαλα 11-5 27

5. Αετοί Βέροιας  11-5 27

6. Κου.Πα. Κιλκίς  9-7 25

7. Πιερικός Αρχέλαος 9-7 25

8. Αργος Ορεστικό 6-10 22

9. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη  6-10 22

10. Ολυμπιακός Βόλου 4-12 20

11. ΑΕ Λάρισας  4-12 20

12. ΓΑΣ Μελίκη  1-10 12

*Ο ΓΑΣ Μελίκη έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά οι αγώνες

Καστοριά-Ολυμπιακός Βόλου 73-64

Δεκάλεπτα: 18-20, 34-29, 55-48, 73-64

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Τσαρδούλιας Τ., Θώμος

Καστοριά (Καραταγλίδης): Μπέγος 8(2), Τερσενίδης 16(3), Δατσιάδης 14(2), Σαρρής 7(1), Χότζα 9, Κορομπίλιας 2, Παπαδημητρίου 3(1), Παντελίδης 14(1), Πιπερόπουλος, Φιλιππίδης, Στεφανής.

Ολυμπιακός Βόλου (Κοσμάτος): Μαλακόπουλος 16(2), Νυδριώτης 10, Σιδηρόπουλος 2, Λογοδότης Π. 12(2), Σπανόπουλος 4, Στεφόπουλος 11(2), Δελεντζές 9.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-ΑΕ Λάρισας 77-54

Δεκάλεπτα: 21-11, 31-29, 56-37, 77-54

Διαιτητές: Ντούρας, Χατζηκώστας, Μαρτυγάκης

Φρυγανιώτη (Χατζηκυριακίδης): Τεπετίδης, Γεωργάκης 5, Μεσκούρης 13(3), Τσίγκας 10(1), Καραποστόλου 10(2), Ταζόπουλος 10, Μασλαρινός 16, Ζλάκιος 5(1), Κομματάς, Γρηγοριάδης 8.

Λάρισα (Γκανέτσας): Γκανέτσας 18(4), Γεωργάκης, Καραδήμος 2, Ντικούδης 2, Δελής 3, Νταής 13(1), Βλάχος 3, Ζιάκας 13.

Άργος Ορεστικό-Κου.Πα. Κιλκίς 71-45

Δεκάλεπτα: 15-12, 35-24, 54-38, 71-45

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Αναστασιάδης Π., Πλιάκος

Άργος Ορεστικό (Κίτσιου): Δήμου Π. 8, Κόττας 14(2), Σαρρής 6(1), Μαλιούρας 6, Φωτιάδης, Στάιος 3(1), Μιχαηλίδης 11(3), Δημητρόπουλος, Τράντας 8(2), Δήμου Θ. 15(1).

Κου.Πα. Κιλκίς (Θεοδωράκος): Θεοδωράκος 7(1), Μανούσος 18, Παπαδόπουλος 11, Ακριτίδης 4, Γιαμπατζίδης, Μακούλης 4, Καρυπίδης, Πιπερτζής 1, Κολεσιώτης, Ασιγκίδης, Ποζίδης.

Αετοί Βέροιας-Αλμυρός 73-60

Δεκάλεπτα: 19-11, 33-31, 52-47, 73-60

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Κωνής, Αναστασιάδης Γ.

Αετοί Βέροιας (Αλμπάνης): Δαχρέτζης 12, Μπρουκς 9(1), Σαχμπατιάν 14, Κόκκινος 19(2), Παπαδόπουλος 10(1), Νικάι, Ιωσηφίδης 3(1), Μητακίδης, Γάτσος 6(2), Κούντας, Σαζακλίδης.

Αλμυρός (Ζαρονικόλας): Κοντοστάθης 14(4), Πολίτης 16(4), Παπούλιας 10, Αργύρης 2, Λάππας 7(1), Μυλωνάς, Βαλαμούτης, Πελεκούδας 8, Μαμούρας 3, Τάσος.

Τιτάνες Παλαμά-Τρίκαλα 71-63

Δεκάλεπτα: 19-15, 37-35, 54-51, 71-63

Διαιτητές: Μαραμής, Γεωργούλης, Κοντοστάθης

Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης): Παπαχρήστος 26(5), Τσούμας Σ. 10(1), Τσούμας Γ., Σαριμπαλίδης Κ. 14(2), Λόλας 5, Αντωνίου 6(2), Σφακιανός 2, Σαριμπαλίδης Γ. 5(1), Πανάγος 3(1).

Τρίκαλα (Κρομμύδας): Ψύρρας 7(1), Σούλκο 15, Δέσπος 9, Αργύρης 6(2),  Μοσχόπουλος 4, Ταμ Τζοελ 13(1), Γκαντιας 2, Κακαβούλας, Λεπενιώτης 7(1).

Επόμενη αγωνιστική (17η, 25/2)

ΓΣ Αλμυρού-ΑΟ Τρίκαλα

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά

ΑΕ Λάρισας-ΑΣ Καστοριάς

ΓΑΣ Μελίκη-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 0-20 (α.α.)

Κου.Πα. Κιλκίς-Πιερικός Αρχέλαος

Αετοί Βέροιας-Αργος Ορεστικό

5ος όμιλος

Αποτελέσματα 

Εθνικός Λαγυνών-Σταυρούπολη ΕΚ 66-61

ΠΣ Ευκαρπίας-Ναύαρχος Βότσης 73-78

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ακαδημία Μουδανιών 90-60

Ολυμπος ΕΚΕ-ΓΑΣ Βασιλικών 83-74

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Αγία Βαρβάρα 75-64

Ιωνικός Ιωνίας-Ασπίδα Ξάνθης (αναβλήθηκε)

Βαθμολογία

1. ΚΑΟ Χαλκιδικής 16-0 32

2. Ιωνικός Ιωνίας  12-3  27

3. Ολυμπος ΕΚΕ 9-7 25

4. Σταυρούπολη ΕΚ 9-7 25

5. ΓΑΣ Βασιλικών   9-7 25

6. Ασπίδα Ξάνθης  9-6 24

7. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 9-6 24

8. Εθνικός Λαγυνών 8-8 24

9.Ναύαρχος Βότσης 7-9 23

10. Αγία Βαρβάρα 6-10 22

11. Ακαδημία Μουδανιών 2-14 18

12. ΠΣ Ευκαρπίας  16-0 16

*Εκκρεμεί ο αγώνας Ιωνικός Ιωνίας-Ασπίδα Ξάνθης.

Αναλυτικά οι αγώνες

Όλυμπος ΕΚΕ-ΓΑΣ Βασιλικών 83-74

Δεκάλεπτα: 28-13, 43-35, 65-53, 83-74

Διαιτητές: Εκίζογλου, Κανελλίδης, Δώνης

Όλυμπος (Κοτανίδης): Ονάσογλου 17(2), Γκιφόπουλος 20(1), Κυργάκης 15(1), Νουκάρης 3(1), Κοκονέση 4, Πάντσιος, Γιαννουζάκος 14(4), Παπαδόπουλος 5(1), Μαυρίδης, Γαλατσόπουλος 4, Καραθανάσης 1.

Βασιλικά (Παπαβασιλείου): Χαλάτσης 5, Πατίκας 6(2), Αποστολίδης 4, Οικονόμου 20, Τσιάμης 1, Πασούδης 9, Θάνο 2, Ντισλής 21(3), Λάτος 6.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ακαδημία Μπάσκετ Μουδανιά 90-60

Διαιτητές: Λαμπρέλλης, Τριανταφύλλου, Αβρονιδάκης

Δεκάλεπτα: 27-17, 49-35, 76-43, 90-60

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Δούκας): Δαμιανάκος 14(2), Δαλαγκόζης 17(3), Φραγκούλης 14(2), Κάτος 7, Κεμανετζής 14(2), Παπαδόπουλος Ν. 2, Γκούτζιας 5, Παπαδόπουλος Γ. 4, Σιδερίδης 11(1), Χριστοφορίδης 2.

Μουδανιά (Κατσικάρης): Ζαχαρίας 6, Καλπαξίδης 4, Παναγιουλάκης, Βαλδογιάννης 2, Γκατσιούρας 18, Τσιριλάκης 14, Μελαδιανός 9(1), Ουζούνης, Σανγκαρέ 7.

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας 75-64

Δεκάλεπτα: 25-21, 39-41, 57-50, 75-64

Διαιτητές: Καντερές, Κασούμης, Σμπρίνης

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Δεληγεώργης 12(1), Τζουβάρας 7(1), Ζωγράφος 11(3), Γκιουζελίδης 13, Νταρατάνας 2, Τύπος 5, Σερέτης, Βέτσος, Σμυρλής 5(1), Αλευρίδης, Λάσκαρης, Παναγιωτόπουλος 20(1).

ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας (Μυτικόπουλος): Βασιλόπουλος 5(1), Μαρκόπουλος 15(2), Αθανασιάδης 21(2), Πέπα 3, Στεφανίδης 11, Πρασίνης 9, Λαζαρίδης, Μπανάσας, Αναγνώστου.

Ευκαρπία-Ναύαρχος Βότσης 73-78

Δεκάλεπτα: 13-23, 27-34, 51-64, 73-78

Διαιτητές: Κλεπουσνιώτου, Σκρίνος, Τσαπόγα

Ευκαρπία (Τσαντάκης): Ψευτογκάς 21(5), Μελίδης 14, Παπουτσής 21(2), Σανιώτης 7(1), Γαλάζιος 8(2), Τσιμερίκας 2, Βούκα, Μπαδιάς, Μπαξεβαντζής, Φεστσόπουλος, Αλαμάνος, Γκούσκος.

Ναύαρχος Βότσης (Κεσαπίδης): Τσαχτσίρας 21(4), Καζαμίας 8(1), Γιαννίκος 6, Επαμεινώνδας 15(3), Βασιλάκης, Βενετίδης, Κοτσαπουϊκίδης, Πουρλίδας 6(1), Πατεράκης 14(1), Φωτιάδης 6(1), Πεταλωτής 2.

Εθνικός Λαγυνών-Σταυρούπολη 66-61

Δεκάλεπτα: 21-17, 40-36, 51-48, 66-61

Διαιτητές: Σελεβός, Μιχέλης, Τσαρδούλιας Χρ.

Εθνικός Λαγυνών (Ροδάς): Γιώρτσιος 9(3), Σεφερίδης 3, Γαϊτάνης 4(1), Σαμαράς 6(2), Φωτιάδης Η. 8, Φωτιάδης Ι. 3(1), Ιατρίδης 17(1), Γκαβέζος 14(1), Δημητρακάς 2.

Σταυρούπολη ΕΚ (Χριστοφορίδης): Φόρογλου 8, Κυλαντωνίδης Π. 8(1), Δασκαλόπουλος 17, Ταβλαρίδης 3(1), Τζαμπαζλής, Παπαπασχάλης 3(1), Χατζημιχαηλίδης 5(1), Γκαβέζος 5(1), Φωτιάδης, Παπασάβογλου 12(3), Κυλαντωνίδης Χ.Σ.

Επόμενη αγωνιστική (17η, 25/2)

Ασπίδα Ξάνθης-ΓΑΣ Βασιλικών

Ακαδημία Μουδανιών-Ολυμπος ΕΚΕ

Ναύαρχος Βότσης-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Σταυρούπολη ΕΚ-ΠΣ Ευκαρπίας

Αγία Βαρβάρα-Εθνικός Λαγυνών

Ιωνικός Ιωνίας-ΚΑΟ Χαλκιδικής