Νέα γκέλα για τον ΟΦΗ σκόνταψε στο «Γεντί Κουλέ»

Στην  ισοπαλία (0-0)  αρκέστηκε ο ΟΦΗ  και παρέμεινε χωρίς την  χαρά της νίκης εντός έδρας μετά από 3 ισοπαλίες και μια  ήττα στη φετινή κούρσα του πρωταθλήματος

Χωρίς να απειληθούν ιδιαίτερα, οι Λαμιώτες πήραν τον πολύτιμο βαθμό σε ένα μέτριο παιχνίδι με μετρημένες καλές στιγμές.

Ο ΟΦΗ πίεσε την εστία  των φιλοξενούμενων, χωρίς όμως να δημιουργούν φάσεις κι έχοντας την πρώτη τους τελική με τον Λάμπρου στο 31΄.

Η καλύτερη στιγμή της κρητικής ομάδας στο α΄ημίχρονο καταγράφηκε στο 40΄, όταν μετά από ένα επικίνδυνο σουτ του Τοράλ μέσα από την περιοχή, απομάκρυνε ο Γκόλεμιτς με προβολή σε κόρνερ.

Με την έναρξη του β΄ημιχρόνου ο ΟΦΗ καρδιοχτύπησε τους Φθιώτες, όταν ευθύβολο σουτ του Νέιρα υποχρέωσε τον Γκαραβέλη σε εκτίναξη που έδιωξε την μπάλα κόρνερ.

Στην συνέχεια οι  δύο ομάδες  δεν ρίσκαραν έχοντας  και το ματς έληξε χωρίς τις  μεγάλες φάσεις προβληματίζοντας τους φιλάθλους .

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Λάμπρου (62΄Καμάου), Νέιρα (84΄Φαν Ντούινεν), Βούρος, Γκαγέγκος, Τοράλ (75΄Ναμπί), Μεγιάδο (85΄Σελίμοβιτς), Καστάνιος (62΄Ντουρμισάι), Μπαλογιάννης.

ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου):  Γκαραβέλης, Αντέτζο, Γκόλεμιτς, Σκόνδρας (72΄Βύντρα), Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο (84΄Μανουσάκης), Τζανδάρης, Νούνιες (46΄Ντελ Πίνο), Καραμάνος, Ρόμανιτς (65΄Μανούσος), Αραμπούλι (84΄Γκέντσογλου).