Ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από το Ιβανώφειο

Την ήττα με 84-74 γνώρισε ο Ηρακλής που θέλει πάση θυσία το διπλό την επόμενη εβδομάδα στη Λευκάδα.

Οι κυανόλευκοι ήταν καλύτεροι του αντίπαλού τους στο πρώτο ημίχρονο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 40-33. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι «ξέσπασαν στο τρίτο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 30-14 προηγήθηκαν με 63-54, με τον Ιάκωβου Μιλεντίγιεβιτς να είναι ασταμάτητος στο καλάθι του Ηρακλή.

Από την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να συμμαζέψουν τη διαφορά στην τέταρτη περίοδο, αλλά οι παίκτες του Λυκογιάννη ήταν αποφασισμένοι να διατηρήσουν τα σκήπτρα.

Τα δεκάλεπτα: 19-26, 40-33, 54-63, 74-84.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Αγγέλου): Παπαρέγκας 5 (1), Σοκ 13 (4), Πράπας, Μαλέσεβιτς 21 (1), Σπρίντζιος 3 (1), Κάρι 8 (1), Κώττας 5, Σαρικόπουλος 8, Μαστρογιαννόπουλος 11 (1).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Λυκογιάννης): Σκάνδαλος, Μιλεντίγιεβιτς 26 (3), Δημητρακόπουλος 3 (1), Παπαδιονυσίου, Χάρις 3 (1), Χάλαρης 5 (1), Κακλαμανάκης 9, Βουγιούκας 12, Ντέιβις 14 (4), Γκίκας 9 (1).