Πέρασε από την Κρήτη η Ξάνθη – Διπλό ανόδου για τον Ιωνικό

Εκτός έδρας ανατροπή για την Ξάνθη, με τους Θρακιώτες να επιβάλλονται με 2-1 του ΟΦ Ιεράπετρας.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Ντάλα Κόστα, ενώ η ισοφάριση για την Ξάνθη ήρθε στο 80’ από τον Αντώνη Καπνίδη. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε οκτώ λεπτά αργότερα από τον Μικελτάντζε.

Στο ντέρμπι κορυφής ο Ιωνικός επικράτησε με 2-1 του Λεβαδειακού, κάνοντας μάλιστα την ανατροπή στο σκορ. Οι Βοιωτοί ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ με τον Πολέτο στο όγδοο λεπτό. Η αντίδραση των πρωτοπόρων ήρθε στο 58’ από τον Ματσούκα, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 81 από τον Μάναλη.

Εντός έδρας νίκη με 2-0 για τον Διαγόρα απέναντι στα Τρίκαλα, χάρη στα τέρματα των Σμυρλή και Ντοριβάλ.