Άπολλων Πόντου:Ήττα στον Βόλο από τον Ολυμπιακό

Την ήττα απο τον Ολυμπιακό Βόλου με 3-2 γνώρισε ο Απόλλων Πόντου, μένοντας στους 4 βαθμούς σε τέσσερις αγώνες.

Ο Ολυμπιακός Βόλου προηγήθηκε στο πρώτο πεντάλεπτο με 2-0 χάρη στα τέρματα του Σιαφά.Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός έκανε το 3-0 με τον Σκοπελίτη.

Οι πόντιοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 56 λεπτό με τον Καλογέρη αλλά και να ξανα μπουν στο μάτς με τέρμα του Δαλιανόπουλου στο 87 λεπτό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Γιώργος Βαζάκας): Ξενοδόχοφ, Γραικός, Νάα (82’ Νάα), Φιλίποβιτς, Μαρκοπουλιώτης, Σκοπελίτης (73’ Χατζής), Κόλα, Κουντουριώτης, Βερνάρδος, Μπάτροβιτς (61’ Κατσούκης), Σιαφά (61’ Σουλεϊμάν).

ΑΠΟΛΛΩΝ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Σουντουρά, Καλαϊτζίδης, Δεινόπαπας (46’ Ενομό), Δαλιανόπουλος, Παπαϊωάννου, Καλογέρης, Ζαχαράκης, Αμαραντίδης, Ξιφιλίνος (73’ Μπαργκάν), Φράγκος.