Ήττα στην Αριδαία για τον Απόλλωνα Πόντου

Ο Αλμωπός Αριδαίας νίκησε εντός έδρας τον Απόλλων Πόντου με 2-0 και μάζεψε τους πρώτους του τρεις πόντους, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν στο πρώτο τους φετινό αγώνα στην Super League 2.

Ο Αλμωπός Αριδαίας κατάφερε να βρει σκορ στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε στο 40′ λεπτό με τον Ρόβα με 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά στα πρώτα λεπτά, με τον Καράμπελα στο 52′ λεπτό να κάνει το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να κάνουν τις ευκαιρίες του γκολ, ενώ από το 50′ λεπτό με την κόκκινη κάρτα του Δαλιανόπουλος έμειναν με δέκα παίκτες.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Παϊτέρης, Σέχου, Σουλιώτης, Παρασκευάς, Πρίκας, Καράμπελας, Ασλαμπάνογλου, Κέρθι, Τριανταφυλλάκης, Γιουκούδης, Ρόβας.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος, Μαλουμαντσόκο, Καλαϊτζίδης, Ενομό, Μπαρκάν, Σουντουρά, Παπαϊωάννου, Αμαραντίδης, Καλογέρης, Ξιφιλίνος.