Δεν καταλαβαίνει από… σφαγές ο Άρης – Ισοπαλία στο Περιστέρι ελέω Ευαγγέλου!

Παρά τις αντίξοες συνθήκες από τη διαιτησία… σκάνδαλο του Ευαγγέλου και το γεγονός πως αγωνίζονταν με αριθμητικό μειονέκτημα από το πρώτο μέρος, ο Άρης έδειξε… καρδιά και πάθος, φεύγοντας με το ισόπαλο 2-2 από το Περιστέρι, στην αναμέτρηση απέναντι στον Ατρόμητο.

Η αναμέτρηση στο πρώτο ημίωρο δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας, καθώς οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις. Το παιχνίδι μέχρι εκείνο το σημείο παίζονταν στο χώρο της μεσαίας γραμμής, με τον ρυθμό να είναι αρκετά αργός. Από εκεί και μετά, ο Ευαγγέλου έγινε ο αρνητικός πρωταγωνιστής του αγώνα. Στο 33’ χαρίστηκε στον Μανούσο, καθώς ο επιθετικός του Ατρόμητου χτύπησε τον Ματίγια. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο διαιτητής είδε… πέναλτι του Ροζ στο σουτ που έκανε ο Ενσικουλού, παρά το γεγονός πως η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του αμυντικού, ο οποίος και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Μανούσος δεν αστόχησε, κάνοντας το 1-0 που έμενε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

To δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν το αριθμητικό πλεονέκτημα και να πιέζουν. Τελικά, στο 51ο λεπτό ο Μουνίθ μετά από μια εντυπωσιακή ενέργεια έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίκτυα με ωραίο πλασέ. Παρά τις δυσκολίες ο Άρης δεν το έβαλε κάτω και βρήκε στην επίθεση. Στο 56΄ο Ευαγγέλου αρνήθηκε πέναλτι στους φιλοξενούμενους, όταν ο Μάνος ανετράπη από  τον Νάτσο εντός περιοχής. Τελικά, η μείωση του σκορ για τους «κιτρινόμαυρους» ήρθε στο 61΄με τον Κάτσε να σκοράρει από κοντά με προβολή μετά την προσωπική ενέργεια του Σίλβα.

Λίγο αργότερα (68’) ο Άρης έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Γιαννιώτη να αποκρούει το σουτ. Η ανατροπή για τον Άρη ήρθε τελικά στο 81’ με το πλασέ του Σάσα έπειτα από γύρισμα του Μαντσίνι. Το 2-2 άναψε για τα καλά το ματς με τις δυο ομάδες να ψάχνουν το γκολ της νίκης. Η ισοπαλία έμεινε μέχρι το τέλος με τον Αρη να νιώθει δίκαια ο μεγάλος κερδισμένος του αγώνα.