Πήρε το ντέρμπι στο φινάλε η Κ19 του Άρη! Νίκησε 1-0 τον ΠΑΟΚ με γκολ του Αλμύρα

Σκοράροντας στο τέταρτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η ομάδα Κ19 του Άρη επικράτησε με 1-0 του ΠΑΟΚ στο εξ’ αναβολής ντέρμπι του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο Δικέφαλος με το αποτέλεσμα αυτό έμεινε στους 46 βαθμούς και το παιχνίδι με τον Απόλλωνα Σμύρνης στην τελευταία αγωνιστική αποκτά τυπικό χαρακτήρα. Ο Άρης που έφτασε τους 40 βαθμούς τερμάτισε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η «χρυσή» αλλαγή του Άρη ο Αλμύρας με γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα χάρισε τη νίκη στην ομάδα του και παράλληλα τον τίτλο του πρωταθλητή των Κ19 της Super League στον Παναθηναϊκό μία αγωνιστική πριν το φινάλε.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΗΣ (Κλεάνθης Ευσταθιάδης): Αβραμίδης, Μαρμαρίδης, Χρυσόπουλος, Καραμανλής, Ασλανίδης, Σαλιάρης, Πάγιος (90’ Κράνιας), Σγουρός (90’ Αλμύρας), Τσαπακίδης (82’Καρυπίδης), Χατζηιωάννου (82’ Τσέρα), Παναγίδης (92’ Βακουφτσής)

ΠΑΟΚ (Στέλιος Μαλεζάς): Μοναστηρλής, Τασιούρας, Κιτσάκης, Τσιακούμης, Τσίκος, Ζίλο, Σμυρλής, Ρουμαντσίεβ, Μπάμπουρας, Καλόγηρος, Σπυράκος.

Μπήκαν ως αλλαγές στο 70΄οι Γκιτέρσος και Κωττάς.