Το απίστευτο στατιστικό του φετινού Άρη!

Πραγματικά αυτό που συμβαίνει φέτος στα παιχνίδια του Άρη δεν έχει προηγούμενο. Είναι η πρώτη χρονιά, που οι Κιτρινόμαυροι βρίσκουν τόσο γρήγορα γκολ στα παιχνίδια τους. Και δεν το έκαναν πρώτη φορά στην Ξάνθη…

Ο Άρης σκόραρε μέχρι το 20ο λεπτό με Παναθηναϊκό, Ξάνθη, Ολυμπιακό, Λάρισα και ΠΑΟΚ. Όπως βλέπετε σε αυτά βρίσκονται τα τέσσερα τελευταία ματς της ομάδας στο πρωτάθλημα, ενώ με την Λάρισα, στο χρονικό διάστημα, που αναφερόμαστε, οι Κιτρινόμαυροι είχαν βάλει δύο γκολ!

Πιο αναλυτικά, στην αναμέτρηση με τους Πράσινους, το 1-0 έγινε στο 20’ με τον Φετφατζίδη, με τον ΠΑΟΚ, το 0-1 στο 3΄ με τον Ιντέγε, με την Λάρισα Μπρούνο Γκάμα (10’) και Βέλεθ (12’) είχαν βάλει την ομάδα μπροστά στο σκορ με 2-0, με τον Ολυμπιακό ο Ντιγκινί στο 7’ και την Κυριακή στην Ξάνθη ο Μπρούνο Γκάμα με πέναλτι στο 3’.

Κι αν το θέλετε σε αριθμούς, με δεδομένο ότι ο Άρης έχει πετύχει συνολικά 11 γκολ, τα έξι έχουν σημειωθεί στο πρώτο 20λεπτο, δηλαδή περίπου το 55% των γκολ του.