Έγινε από την ΕΠΣΜ η συγκρότηση ομίλων για όλες τις κατηγορίες και ανακοινώθηκαν, προκειμένου να προχωρήσουν και στις κληρώσεις.
Οι όμιλοι σε όλες τις κατηγορίες, έχουν ως εξής:
Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται η συγκρότηση των ομίλων της Α1, A’, Β’ και της Γ’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας της αγωνιστικής περιόδου 2020 – 2021:
Α1 Ερασιτεχνική κατηγορία
1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ |
2. |
ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ |
|
ΙΩΝΙΚΟΣ |
|
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ |
|
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑΣ |
|
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ |
|
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ |
|
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ |
|
ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ |
|
ΠΑΟ ΞΥΛΟΥΠΟΛΗΣ |
2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ |
2. |
ΑΕΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ |
3. |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ |
4. |
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ |
5. |
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ |
6. |
ΠΑΟ ΝΕΩΝ ΕΠΙΒΑΤΩΝ |
7. |
ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ |
8. |
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ |
9. |
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ |
— 2 —
Α΄ Ερασιτεχνική κατηγορία
1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ |
2. |
ΑΞΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ |
3. |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ |
4. |
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΑΛΓΑΡΩΝ |
5. |
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ |
6. |
ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ |
7. |
ΜΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ |
8. |
ΜΑΚΕΔΟΝΙKΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ |
9. |
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ |
10. |
ΣΜΥΡΝΑΪΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ |
2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ |
2. |
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ |
3. |
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ |
4. |
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ |
5. |
ΔΟΞΑ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ |
6. |
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ |
7. |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ |
8. |
ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ |
9. |
ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ |
10. |
ΠΟ ΞΗΡΟΚΡΗΝΗΣ |
3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
|
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΠΑΝ. ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ |
|
ΑΕ ΦΙΛΥΡΟΥ |
|
ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ |
|
ΑΚΑΔ. Γ. ΚΟΥΔΑΣ |
|
ΑΚΡΙΤΕΣ ΣΥΚΕΩΝ |
|
ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ |
|
ΚΙΣΣΟΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗ |
|
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ |
|
ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ |
|
ΠΑΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟΥ |
— 3 —
4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
|
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ |
|
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ |
|
ΔΟΞΑ ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ |
|
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ |
|
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ |
|
ΜΑΚΕΔΟΝΙΙΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ |
|
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ |
|
ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ |
|
ΝΙΚΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ |
|
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ |
5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
|
ΑΕ ΚΡΗΝΗΣ |
|
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ |
|
ΑΕ ΦΑΛΗΡΟΥ |
|
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ν. ΚΡΗΝΗΣ |
|
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ |
|
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ |
|
ΜΕΛΙΤΕΑΣ |
|
ΜΕΝΤΕΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ |
|
ΠΑΝΟΡΑΜΑ |
|
ΠΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ ΠΥΛΑΙΑΣ |
6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ |
2. |
ΑΠΟΛΛΩΝ Κ. ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ |
3. |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ |
4. |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ |
5. |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ |
6. |
ΔΟΞΑ ΤΡΙΛΟΦΟΥ |
7. |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ |
8. |
ΝΙΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ |
9. |
ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ |
— 4 —
Β΄ Ερασιτεχνική κατηγορία
1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ |
|
ΑΣΤΡΑΠΗ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ |
|
ΔΑΦΝΗ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ |
|
ΔΟΞΑ ΑΔΕΝΔΡΟΥ |
|
ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ |
|
ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ |
|
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ |
|
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ |
|
ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΛΛΗΝΩΝ |
|
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ |
|
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΕΛΕΟΥΣΑΣ |
2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΜΣ ΝΙΚΟΠΟΛΗ |
2. |
ΑΟ ΘΡΑΚΗΣ |
3. |
ΑΟ ΝΕΑΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ |
4. |
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. Ζ. ΖΑΧΟΥ |
5. |
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ |
6. |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ |
7. |
ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ |
8. |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ |
9. |
ΛΥΚΟΙ ΔΗΜ. Π. ΜΕΛΑ |
10. |
ΟΛΥΜΠΟΣ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ |
11 |
ΡΟΥΒΙΚΩΝΑΣ |
3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ |
2. |
ΑΣ ΑΤΛΑΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ |
3. |
ΔΑΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ |
4. |
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ |
5. |
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΤΕΩΡΩΝ |
6. |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ |
7. |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΥΚΕΩΝ |
8. |
ΕΝΩΣΗ ΑΝΘΟΚΗΠΩΝ ΚΑΡΑΤΑΣΟΥ |
9. |
ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ |
10. |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ |
11. |
ΠΑΕ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑΣ |
n 5 —
4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ |
2. |
ΔΟΞΑ ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙΟΥ |
3. |
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ |
4. |
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΚΡΙΘΙΑΣ |
5. |
ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ |
6. |
ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ |
7. |
ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΝΤΕ ΒΡΥΣΩΝ |
8. |
ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ |
9. |
ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ |
5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΕ ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ |
2. |
ΑΕ ΜΑΡΤΙΟΥ |
3. |
ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ |
4. |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ ΘΕΡΜΗΣ |
5. |
ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΦΗΣ |
6. |
ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ |
7. |
ΠΕΡΑ |
8. |
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ |
9. |
ΠΥΡΣΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ |
10. |
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ |
6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΕ ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΓΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ |
2. |
ΑΟ ΣΟΥΤΕΡΣ |
3. |
ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 2015 |
4. |
ΑΕΤΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 2015 |
5. |
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ |
6. |
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ |
7. |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ |
8. |
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΕΡΑΙΑΣ |
9. |
ΙΤΑΛΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ |
10. |
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ |
— 6 —
Γ΄ Ερασιτεχνική κατηγορία
1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ |
2. |
ΑΣ ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ |
3. |
ΕΥΟΣΜΟΣ 2006 |
4. |
ΜΑΚΕΔΩΝ ΕΥΟΣΜΟΥ |
5. |
ΝΕΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΕΥΟΣΜΟΥ |
6. |
ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ |
7. |
ΠΑΟΚ ΠΟΛΙΧΝΗΣ |
8. |
ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ |
9. |
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ |
2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΣΤΡΑΠΗ ΘΕΣ/ΚΗΣ |
2. |
ΑΣΤΡΑΠΗ ΝΕΑΠΟΛΗΣ |
3. |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟΥ |
4. |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ |
5. |
ΔΟΞΑ ΤΟΥΜΠΑΣ |
6. |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΦΟΙΝΙΚΑ 2011 |
7. |
ΚΑΝΑΡΗΣ |
8. |
ΚΥΨΕΛΗ ΝΕΑΠΟΛΗΣ |
9. |
ΠΑΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΟΠΗΓΑΔΟΥ |
10. |
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΤΟΥΜΠΑΣ |
3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΗΛΙΚΙΑΚΟΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 20 ΕΤΩΝ
Α/Α |
ΣΩΜΑΤΕΙΟ |
1. |
ΑΙΟΛΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 2014 |
2. |
ΑΣ ΝΕΩΝ ΝΕΑΣ ΚΡΗΝΗΣ |
3. |
ΑΣΤΕΡΙΑ |
4. |
ΕΣΠΕΡΟΣ ΤΕΡΨΗΘΕΑΣ |
5. |
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΘΕΡΜΗΣ |
6. |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ |
7. |
ΜΑΡΑΘΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗ 1926 |
8. |
ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙΑ |