Ανατροπή στην ανατροπή και διπλό για τη Σίτι (vid)

Με την νίκη στις αποσκευές της έφυγε από τη Γερμανία η Μάντσεστερ Σίτι που επιβλήθηκε με 3-2 της Σάκλε, μετά από ένα άκρως περιπετειώδη αγώνα που είχε δύο ανατροπές.

Οι «πολίτες» του Πεπ Γκουαρντιόλα ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση και πήραν το προβάδισμα με τον Σέρχιο Αγουέρο στο 18ο λεπτό. Ωστόσο, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, καθώς οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και αφού ισορρόπησαν κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή. Σε διάστημα επτά λεπτών, οι «βασιλικοί μπλε» κέρδισαν δύο πέναλτι, τα οποία μετέτρεψε σε γκολ ο Μπενταλέμπ.

Στο δεύτερο μέρος και όντας πίσω στο σκορ, οι Άγγλοι πίεσαν για να φτάσουν στην ισοφάριση με την γερμανική ομάδα να διατηρεί το προβάδισμα της μέχρι το 85’. Εκεί ο Σανέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Φέρμαν για το 2-2, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Στέρλινγκ σημείωσε το γκολ της νίκης για τους φιλοξενούμενους.