Ανώδυνη ήττα για τη Γαλατάσαραϊ

Αήττητη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στον τέταρτο όμιλο του Τσάμπιονς Λικγ η Πόρτο, καθώς επικράτησε με 3-2 της Γαλατάσαραϊ. Παρά το εν λόγω αποτέλεσμα οι Τούρκοι διατηρήθηκαν στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και θα συνεχίσουν στο Γιουρόπα Λιγκ.
Ο… χορός των γκολ στο “Türk Telekom Stadyumu” της Κωνσταντινούπολης άνοιξε στο 17ο λεπτό με τον Φελίπε να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του Μουσλέρα, ενώ στο 42΄ο Μαρέγκα έκανε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ωστόσο τρία λεπτά αργότερα ο Φεγκουλί με παρόμοιο τρόπο μείωσε το σκορ.
Κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι απέκτησαν εκ νέου προβάδισμα δύο γκολ με τον Σέργκιο Ολιβέιρα, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 65′ από τον Ντερντιγιόκ.

ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Η ΣΑΛΚΕ

Σκοράροντας στο πρώτο λεπτό του επιπλέον χρόνου, η Σάλκε ξεπέρασε με 1-0 το εμπόδιο της Λοκομοτίβ Μόσχας. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Γερμανούς ήταν ο Σοπφ.