Αθπiλικουέτα: «Στα δύο τελευταία παιχνίδια έχουμε προβλήματα στην άμυνα, πρέπει να τα λύσουμε»

Στα αμυντικά προβλήματα της Τσέλσι στα τελευταία δύο παιχνίδια στάθηκε ο Θέσαρ Αθπιλικουέτα, μετά το ισόπαλο (3-3) αποτέλεσμα με την Ζενίτ.

Αναλυτικά:

«Είμαστε συνήθως μια ομάδα που είναι αρκετά συμπαγής. Δεν δεχόμαστε πολλές ευκαιρίες ή πολλά γκολ, αλλά στα δύο τελευταία παιχνίδια δεχθήκαμε έξι γκολ και αυτό δεν είναι καλό. Πρέπει να λύσουμε αυτό το πρόβλημα» είπε ο αρχηγός των Λονδρέζων.

«Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε πολύ καλά για 15 λεπτά, αλλά στη συνέχεια ρίξαμε την απόδοσή μας και θα μπορούσαμε να χάνουμε και με 3-1 στο ημίχρονο. Υπήρχαν μερικά λεπτά που χάσαμε τον ρυθμό του αγώνα. Είχαμε καλή αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο και προηγηθήκαμε τρία λεπτά πριν τη λήξη, οπότε… πόνεσε πολύ η ισοφάριση.

Στο ποδόσφαιρο πρέπει να αποδεχτείς, να αναλύσεις και να βελτιωθείς. Χρειαζόμαστε όλοι να γίνουμε καλύτεροι, ως άτομα και ως ομάδα. Πρέπει να ανακτήσουμε αυτή τη σταθερότητα σε όλη την ομάδα».