Βόλτα στο Λονδίνο για την Μπάγερν Μονάχου

Άλμα… πρόκρισης στο Λονδίνο έκανε η Μπάγερν Μονάχου, νικώντας με 3-0 την Τσέλσι στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι Βαυαροί μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά της αναμέτρησης πήραν τον έλεγχο, απειλώντας την εστία του Καμπαγιέρο, ο οποίος σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις σταμάτησε τις επιθετικές προσπάθειες των Γερμανών.

Τελικά το γκολ που έδωσε στην ομάδα του Φλικ το προβάδισμα ήρθε στο 51’ μετά από την πάσα του Λεβαντόφσκι στον Γκνάμπρι.  Τρία λεπτά αργότερα, οι δύο ποδοσφαιριστές συνεργάστηκαν εκ νέου, με τον Γερμανό μέσο να σημειωθεί το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Το… κερασάκι στην τούρτα της νίκης της Μπάγερν στο Λονδίνο έβαλε ο Λεβαντόφσκι, με τον Πολωνό στο 76’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.