Νίκη και κορυφή η Γιουβέντους – Απώλεια για την Τσελσί

Εκμεταλλευόμενη την ισοπαλία της Τσέλσι στη Ρωσία, η Γιουβέντους με την εντός έδρας επικράτησή της απέναντι στην Μάλμε κατάφερε να πάρει την πρώτη θέση του όγδοου ομίλου της.

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ πήρε το προβάδισμα μόλις στο δεύτερο λεπτό με σκόρερ τον Βέρνερ. Η απάντηση των Ρώσων ήρθε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τους Κλαούντιο και Αζμούν να κάνουν την ανατροπή. Στο δεύτερο μέρος, οι Άγγλοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο, με τον Λουκάκου στο 62’ να ισοφαρίζει. Στο 85’ ο Βέρνερ έβαλε εκ νέου μπροστά την Τσέλσι, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Οζντόεφ.

Εντός έδρας επικράτηση για τη Γιουβέντους με 1-0 κόντρα στη Μάλμε. Το γκολ που έκρινε την τελική έκβαση του αγώνα σημειώθηκε στο 18’ από τον τον Κιν.