Όρθια στο Σάλτσμπουργκ 2-2 η Λοκομοτίβ

Ισοπαλία 2-2 απέσπασαν οι Ρώσοι μέσα στην έδρα της  Σάλτσμπουργκ

Όρθια στην Αυστρία  στάθηκε  η Λοκομοτίβ που απέσπασε ισοπαλία 2-2 από την Σάλτσμπουργκ.

Στο 14ο λεπτό το σουτ του Σζομποσζλάι κόντραρε και πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 19’ μετά από κόρνερ από δεξιά, ο Ζεμαλέτντινοβ πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Έντερ με νέα κεφαλιά από το πέναλτι έκανε το 0-1.

Στο 23’ και στο 27’ ο Γκιλιέρμε είπε όχι σε σουτ του Ντάκα και Ούλμερ και στο 45’ ο Σζομποσζλάι με απίθανο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-1.

Οι Αυστριακοί μπήκαν ακόμη πιο δυνατά στην επανάληψη και στο 50ο λεπτό ο Ντάκα έστρωσε έξω στον Γιουνούζοβιτς που έκανε το σουτ και μετά από κόντρα και στον Τσόρλουκα, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της Λοκομοτίβ για το 2-1.

Μάλιστα στο 52’ ο Κοϊτά έκανε φοβερή ενέργεια μέσα στην περιοχή, γύρισε και σούταρε αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Γκιλιέρμε, αλλά στο 75’ ο Ζιβογκλιάντοβ σέντραρε από δεξιά και ο Λισακόβιτς με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, έκανε το 2-2.

Και στο 90+2’ ο Γκιλιέρμε πραγματοποίησε μεγάλη διπλή επέμβαση σε διαδοχικά πλασέ του Ντάκα εξ επαφής.

ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ: Στάνκοβιτς, Ούλμερ, Βαλτσί, Ραμάλιο, Σζομποσζλάι, Βέμπερ, Καμαρά (73’ Οκουγκάουα), Μουεπού, Ντάκα, Κοϊτά (53’ Μπερίσα), Γιουνούζοβιτς (84’ Οκαφόρ)

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: Γκιλιέρμε, Τσόρλουκα, Ζεμαλέτντινοβ (63’ Καμανό), Σμολόβ (63’ Ριμπτσίνσκι), Κριχόβιακ, Ζιβογκλιάντοβ, Αντόν Μίραντσουκ (69’ Ζε Λουίς), Μουρίλο, Κουλίκοβ, Ρίμπους, Έντερ (69’ Λισακόβτς)