Στους ομίλους Ντιναμό Κιέβου, Φερεντσβάρος

Η Ντιναμό Κιέβου Κιέβου πέτυχε δεύτερη νίκη κόντρα στην Γάνδη (3-0) και η Φερεντσβάρος πήρε το πολύτιμο 0-0 που χρειαζόταν στην έδρα της για να αποκλείσει την Μόλντε μετά το 3-3 στο πρώτο ματς

Ιστορική πρόκριση για τη Φερεντσβάρος, που ήρθε ισόπαλη χωρίς σκορ με τη Μόλντε στην Ουγγαρία κι ενώ στο πρώτο ματς της είχε αποσπάσει ισοπαλία 3-3. Στους ομίλους του ChampionsLeagueμετά από 15 χρόνια η Φερεντσβάρος.

Στο 33’ το σουτ του Ζουμπκόβ κόντραρε στον Γκρέγκερσεν και στο 43’ ο Έικρεμ αστόχησε από καλό σημείο.

Στο 58ο λεπτό ο Ντιμπούζ έδιωξε σε κόρνερ μετά από σουτ του Έικρεμ και στο 60’ η Φερεντσβάρος έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Ζουμπκόβ.

Στο 76ο λεπτό ο Ντιμπούζ πραγματοποίησε φοβερή επέμβαση σε κοντινή προσπάθεια του Χέσταντ και στο 85’ το όμορφο σουτ του Ουζούνι πέρασε λίγο έξω.

Στο 90+2’ ακυρώθηκε γκολ του Ουζούνι για οφσάιντ.

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ: Ντιμπούζ, Σομάλια (87’ Φριμπόνγκ), Λόβρεντσιτς, Ενγκουέν (79’ Ισαέλ), Ζουμπκόβ, Καράτιν, Σιγκέρ (79’ Λαϊντουνί), Μπότκα, Μπλάζιτς, Χάιζτνερ, Ουζούνι

ΜΟΛΝΤΕ: Λίντε, Γκρέγκερσεν, Τζέιμς, Έλινγκσεν, Κνούντζον (64’ Μπρίνχιλντσεν), Χουσαΐν (83’ Ομοϊχουάνφο), Όρσνες, Χέσταντ, Πέντερσεν, Χάουγκεν, Έικρεμ