Ανατροπή και ήττα στη Ρώμη για τη Γιουβέντους

Την πρώτη της ήττα στο ιταλικό πρωτάθλημα υπέστη η Γιουβέντους, καθώς έχασε με 3-1 από τη Λάτσιο, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να βρεθεί ξανά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Serie A.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι, καθώς ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 25’ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Στρακόσια για το 1-0. Η συνέχεια ωστόσο άνηκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους, οι οποίοι απάντησαν με τον Λουίς Φελίπε στο 45’+1.

Η κυριαρχία των «λατσιάλι» διατηρήθηκε και στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, με την ανατροπή για την ομάδα της Ρώμης να ολοκληρώνεται στο 74’ από τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Καϊσέντο.