Ανατροπή με VAR και δεύτερη θέση για την Γκλάντμπαχ

Σκοράροντας από το σημείο του πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από υπόδειξη του VAR, η Χόφενχαϊμ έφυγε με το νικηφόρο 2-1 από την έδρα της Κολωνίας, στην αναμέτρηση που άνοιξε το πρόγραμμα της ενδέκατης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι με όπλο την υπομονή βολεύτηκαν με τις αντεπιθέσεις και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με σουτ του Κόρντομπα έξω από την περιοχή στο 34′. Η αντεπίθεση των φιλοξενούμενων ξεκίνησε με την έναρξη του δεύτερου μέρους.

Στο 48’ ο Ανταμιάν με κοντινή προβολή έφερε το ματς στα… ίσια, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα. Ο ρέφερι με την βοήθεια του VAR έδειξε την άσπρη βούλα για την Χοφενχάιμ και ο Λοκάντια με εκτέλεση πέναλτι στο 90+8’ χάρισε την πέμπτη σερί νίκη στην ομάδα του.