Άνετη πεντάρα για την Μπάγερν

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες αντιστάσεις η Μπάγερν Μονάχου επιβλήθηκε εύκολα με 5-0 της Φορτούνα Ντίσελντορφ στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.

Με το εν λόγω αποτέλεσμα οι Βαυαροί αύξησαν στους δέκα βαθμούς τη διαφορά που τους χωρίζει από την Ντόρτμουντ, η οποία αγωνίζεται αύριο στην έδρα της Πάντερμπορν.

Τα… πράγματα για την Μπάγερν τελείωσαν αρκετά νωρίς, καθώς μέχρι το πρώτο ημίωρο το σκορ βρίσκονταν στο 2-0, χάρη στο αυτογκόλ του Γέργκενσεν και το γκολ του Παβάρ. Το τέλος του ημιχρόνου μάλιστα βρήκε τους γηπεδούχους μπροστά με 3-0, με το γκολ του Λεβαντόφσκι. Ο Πολωνός επιθετικός στο 50’ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε και άλλο τον δείκτη του σκορ, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε δύο λεπτά αργότερα από τον Ντέιβις.