Ανετη πρόκριση με… υπογραφή Ντόλμπεργκ για τη Δανία

Έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντόλμπεργκ, η Δανία επικράτησε με 4-0 της Ουαλίας και έγινε η πρώτη ομάδα της προκριματικής φάσης του EURO.

Stoiximan Cash: Νέος, αποκλειστικός τρόπος να καταθέσεις χρήματα εύκολα και γρήγορα στον Stoiximan λογαριασμό σου!

O επιθετικός της Νις ήταν εκείνος που στο 27’ έβαλε μπροστά τους Δανούς με δυνατό σουτ. Πέντε λεπτά αργότερα, ο ίδιος θα μπορούσε να σκοράρει για δεύτερη φορά, αλλά το τακουνάκι του σταμάτησε στον Γουόρντ.

Το 2-0 τελικά έγινε στο 47’ με τον Ντόλμπεργκ να εκμεταλλεύεται το τραγικό λάθος της άμυνας. Από εκεί και μετά οι Δανοί έχασαν και άλλες ευκαιρίες, με το γκολ να έρχεται από τον Μέλε στο 89′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Μπρεϊθγουειτ.