Έσωσε τον βαθμό η Κολωνία

Παρά το γεγονός πως βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ από τον Φορτούνα, η Κολωνία κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, όταν στο 41ο λεπτό ο Καραμάν πάτησε περιοχή και εκτέλεσε τον Χορν, βάζοντας σε ρόλο οδηγού την ομάδα του.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης τα «κριάρια» θέλησαν να απαντήσουν και προσπάθησαν να επιβάλουν το ρυθμό τους, φτάνοντας αρκετά κοντά στο τέρμα της ισοφάρισης, αλλά ο Ουτ στάθηκε άτυχος, καθώς αστόχησε σε πέναλτι.  Δύο λεπτά αργότερα η Φορτούνα έφτασε και σε δεύτερο τέρμα με τον Τόμι στο 61ο λεπτό να γράφει το 2-0

Ωστόσο, η αναμέτρηση έκρυβε εκπλήξεις για τους φιλοξενούμενους, καθώς στο 88’ ο Μοντέστ νίκησε τους πάντες στον αέρα, μειώνοντας σε 2-1. Οι φιλοξενούμενοι έπαθαν… μπλακ άουτ, με την ομάδα του Γκίσντολ να παίρνει στις καθυστερήσεις τον βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στο γκολ του Κόρντομπα.