Φέρντιναντ για Ρονάλντο: «Μου έστειλε μήνυμα και μου είπε δεν έπαιξα καλά, αλλά ήξερα πως θα σκοράρω»

Το μήνυμα που του έστειλε ο Κριστιάνο Ρονάλντο μετά το τέλος της αναμέτρησης της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Βιγιαρεάλ αποκάλυψε ο Ρίο Φέρντιναντ.

Ο Πορτογάλος συνεχίζει να γράφει ιστορία στο Champions League, σπάζοντας το ένα ρεκόρ μετά το άλλο. Χάρη σε δικό του τέρμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 κόντρα στην Βιγιαρεάλ.

Στις δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης εμφανίστηκε προσγειωμένος λέγοντας χαρακτηριστικά την ατάκα «Αυτή είναι η δουλειά μου». Ο Ρίο Φέρντιναντ από τη πλευρά του, αποκάλυψε το μήνυμα που έλαβε μετά το τέλος της αναμέτρησης από τον Πορτογάλο σταρ, στο οποίο ο Ρονάλντο του είπε πως ήξερε πως θα σκοράρει.

Αναλυτικά τα όσα ανέφερε ο Ρίο Φέρντιναντ:

«Μου έστειλε μήνυμα μετά το ματς και μου είπε χαρακτηριστικά “Δεν έπαιξα καλά σήμερα, αλλά ήξερα πως ότι θα σκοράρω”. Αυτή είναι η πεποίθηση που έχει. Οι άλλοι παίκτες τρέφονται από αυτό».