Ξέρανε τη Ρεάλ Μαδρίτης η Θέλτα

Δύο πολύτιμους βαθμούς άφησε στην εντός έδρας αναμέτρηση επί της Θέλτα η Ρεάλ Μαδρίτης, με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 2-2.

Η ομάδα του Όσκαρ Γκαρθία ξεκίνησε ιδανικά τον αγώνα με τον Σμολόβ να σκοράρει μόλις στο έβδομο λεπτό. Η Ρεάλ έδειχνε βραχυκυκλωμένη στο πρώτο μέρος, δεν ήταν ιδιαιτέρως απειλητική, αλλά ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος.

Ο Μπενζεμά συνεργάστηκε στο 52’ με τον Μαρσέλο, που έστρωσε για τον Κρόος, που με άπιαστο σουτ ισοφάρισε. Στο 65’ ο Αζάρ πρόλαβε την έξοδο του Μπλάνκο και ο Ισπανός τον ανέτρεψε. Ο Ράμος έκανε άψογη εκτέλεση για το 2-1.

Η Θέλτα πάντως δεν το έβαλε κάτω και πέντε λεπτά πριν το τέλος κατάφερε να ισοφαρίσει, με τον Μινά να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.