Ματσάρα και νίκη με ανατροπή για τη Γερμανία

Μετά από ένα… γεμάτο παιχνίδι, η Γερμανία ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι απέναντι στην Πορτογαλία, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 4-2.

Μatchcombo live & με δυνατότητα cashout σε όλα τα matchcombo στοιχήματά σου!

Με το νικηφόρο αποτέλεσμα τα «πάντσερ» προσπέρασαν του Ίβηρες και βρίσκονται πλέον στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας τρεις βαθμούς.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους Γερμανούς να σκοράρουν στα πρώτα λεπτά, αλλά το γκολ του Γκόζενς ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ. Η παίκτες του Λεβ είχαν και στη συνέχεια την κυριαρχία, αλλά οι Πορτογάλοι ήταν αυτοί που στο 15’ πήρε το προβάδισμα με τον Κριστιάνο Ρονάλντο μετά από ασίστ του Μπρούνο Φερνάντες. Η αντίδραση των Γερμανών ήταν άμεση, καθώς μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου είχε κάνει την ανατροπή. Αρχικά στο 35’ ο Ντιάς με αυτογκόλ έφερε το σκορ στα… ίσια, ενώ τέσσερα ο Γκερέιρο έστειλε και αυτός την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 51’ η Γερμανία βρήκε και τρίτο γκολ, όταν ο Γκόζενς έκανε το γύρισμα στον Χάβερτς, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-1. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, οι Γερμανοί ανέβασαν και άλλο τον δείκτη του σκορ,, με σκόρερ τον Γκόζενς.

Από εκείνο το σημείο και μετά, η ομάδα του Φερνάντο Σάντος βγήκε στην επίθεση και στο 67’ ο Ζότα βρέθηκε σε θέση βολής για το 4-2, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.