Νίκη ανάσα για τη Βερόνα

Τη δεύτερη νίκη της στα τρία τελευταία παιχνίδια πήρε η Βερόνα, η οποία επικράτησε 2-0 της Λέτσε και ανάσανε βαθμολογικά.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού με τον Λαζάνια να απειλεί στο 22ο λεπτό την αντίπαλη εστία. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν δώδεκα λεπτά αργότερα με τον Φαλκόνε να βλέπει τον Μοντιπό να τον σταματά και τελική η Βερόνα στο 40ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Ντόιγκ να φτιάχνει το 1-0 του Ντεπάολι.

Λίγο μετά την επανέναρξη του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 54’, ήταν η σειρά του Ίλιτς για να… σερβίρει αυτή τη φορά το γκολ στον Λάζοβιτς για το 2-0 και το μεγάλο προβάδισμα για τους γηπεδούχους. Πέντε λεπτά αργότερα δε, η Βερόνα έφτασε κοντά σε τρίτο γκολ αλλά ο Ντεπάολι δεν κατάφερε να σκοράρει.