Ο Κοουτίνιο φρέναρε την Γιουνάιτεντ

Η Γιουνάιτεντ βρέθηκε να νικά ως το 77ο λεπτό μέσα στην έδρα  της Βίλα αλλά η είσοδος του Κοουτίνιο άλλαξε το σκηνικό και οι «χωριάτες» πήραν την ισοπαλία 2-2

Τη νίκη μέσα από τα χέρια της έχασε η Γιουνάιτεντ, που έμεινε στο 2-2 στην έδρα της Βίλα κι ενώ νικούσε με 2-0 ως το 77’.

Στο 6ο μόλις λεπτό ο Φερνάντες έπιασε το σουρ έξω από την περιοχή, ο Μαρτίνεθ έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του κι έτσι ήρθε το 1-0.

Στο 12ο λεπτό η κεφαλιά του Ελάνγκα πέρασε λίγο έξω ενώ στο 19’ ο Μαρτίνεθ έσωσε μετά από σουτ του Γκρίνγουντ μέσα από την περιοχή.

Στο 48ο λεπτό ο Μαρτίνεθ έσωσε μετά από σουτ του Ελάνγκα ενώ στο 50’ ήταν η σειρά του Ντε Χέα να πει όχι σε σουτ του Ράμσεϊ και στο 60’ το πλασέ του Ελάνγκα πέρασε μόλις έξω.

Στο επόμενο λεπτό και ο Γκρίνγουντ αστόχησε από καλή θέση ενώ στο 67’ μετά από λάθος γύρισμα του Σανσόν, ο Φρεντ έκλεψε κι έστρωσε στον Μπρούνο που με πλασέ από το πέναλτι έγραψε το 0-2.

Στο 73ο λεπτό ο Ντε Χέα έσωσε μετά από λάθος γύρισμα του Μάτιτς και στο 77’ μετά από όμορφη ένέργεια του Κοουτίνιο, η μπάλα στρώθηκε στον Ράμσεϊ που με σουτ από το πέναλτι έκανε το 1-2.

Στο 78 ο Ράμσεϊ έκανε το γύρισμα από αριστερά και  ο Κοουτίνιο με πλασέ εξ επαφής έκανε το 2-2.

ΒΙΛΑ: Μαρτίνεθ, Κας, Κονσά (46’ Χάουζ), Μινγκς, Ντιν, Ντόουγκλας Λουίζ, Σανσόν (68’ Κοουτίνιο), Ράμσεϊ, Μπουεντιά, Ινγκς (76’ Τσουκβουεμέκα), Γουότκινς.

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Νταλότ, Λίντελεφ, Τέλες, Βαράν, Μάτιτς, Φρεντ, Μπρούνο Φερνάντες (89’ Φαν ντε Μπέικ), Γκρίνγουντ (89’ Λίνγκαρντ), Καβάνι, Ελάνγκα (78’ Σάντσο)