Τεσσάρα της Λάτσιο στην Μίλαν

Η Λάτσιο έστησε πάρτι με καλεσμένη τη Μίλαν (4-0) και ανέβηκε στην τρίτη θέση.

Φουριόζοι μπήκαν οι γηπεδούχοι στο ματς, με τον Μιλίνκοβιτς Σάβιτς μόλις στο 4ο λεπτό να κάνει το 1-0 μετά το γύρισμα του Τζακάνι, με τον δημιουργό να μετατρέπεται σε σκόρερ στο 38ο λεπτό για να γράψει το 2-0 στέλνοντας τη Λάτσιο στα αποδυτήρια με ισχυρό προβάδισμα.

Η Μίλαν δεν μπορούσε να αντιδράσει ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, με την ομάδα του Σάρι να… κάνει ό,τι θέλει μέσα στο γήπεδο εκείνη του Πιόλι. Ο Λουίς Αλμπέρτο στο 67ο λεπτό έκανε το 3-0 από την άσπρη βούλα, όταν ο Καλουλού ανέτρεψε τον Πέδρο μέσα στην περιοχή.

Η Λάτσιο είχε… όρεξη και δεν σταμάτησε εκεί! Στο 75′ ο Φελίπε Άντερσον ξεχείλωσε το σκορ και έγραψε το 4-0, μετά από υπέροχη ασίστ του Λουίς Αλμπέρτο κάτω από τα πόδια του Καλουλού που μάλλον θα θέλει να ξεχάσει σύντομα την εμφάνισή του!