«Τρίποντο» χωρίς να πείσει η Αυστρία

Δείχνοντας την αγωνιστική της ανωτερότητα η Αυστρία επικράτησε με 3-1 των Σκοπίων στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου του EURO.

Stoiximan: Εδώ κάνεις το παιχνίδι σου! Με το MatchCombo συνδυάζεις διαφορετικές επιλογές ενός αγώνα σε ένα στοίχημα! Πάτα εδώ!

Οι Αυστριακοί πήραν το προβάδισμα στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Λάιμερ να σκοράρει με εντυπωσιακό πλασέ μετά τη σέντρα του Σάμπιτσερ. Η αντίδραση των Σκοπιανών ήρθε δέκα λεπτά αργότερα, όταν έπειτα το λάθος της άμυνας ο Πάντεφ βρέθηκε σε σημείο βολής για το 1-1.

Από εκεί και πέρα, οι παίκτες της Αυστρίας κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο, χωρίς ωστόσο κάποια σπουδαία ευκαιρία. Με την πάροδο του χρόνου, η πίεση της Αυστρίας ανέβηκε και τελικά στο 78’ ο Γκρέγκοριτς με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 89’ από τον Αρναούτοβιτς.