Ανατολικό-Φάληρο στον τελικό των παλαιμάχων της ΕΠΣΜ-Παρουσίαση ομάδων…

Συντάκτης: Share:

Η πρωταθλήτρια ομάδα του 1ου ομίλου «Ανατολικό» και η πρωταθλήτρια του 2ου ομίλου «Φάληρο» θα βρεθούν αντιμέτωπες στον τελικό αγώνα για την ανάδειξη του υπερπρωταθλητή του 23ου Πρωταθλήματος Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Θεσσαλονίκης.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 24 Ιουνίου 2019 και ώρα 19.00 στο Δημοτικό γήπεδο Αμπελοκήπων (πλαστικό).

Στη φετινή διοργάνωση έλαβαν μέρος 20 ομάδες παλαιμάχων ποδοσφαιριστών, οι οποίες χωρίστηκαν σε δύο ομίλους:

1ος όμιλος (Δυτικά): Ανατολικό, Πολίχνη, Εύοσμος, Μενεμένη, Ωραιόκαστρο, ΑΕ Αμπελοκήπων, Σίνδος, Εργ. Δημ. Ευόσμου Κορδελιού, Χαλάστρα.

2ος όμιλος (Ανατολικά): Φάληρο, Μέγας Αλέξανδρος, Διοικητήριο, Βύσωνες, Δόξα Αγίου Παύλου, Θέρμη, Περαία, Συκιές, Γαλιλαίος, Δ.Ε.Η., Ούλωφ Πάλμε.

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της κανονικής διάρκειας του 23ου Πρωταθλήματος Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Θεσσαλονίκης το Ανατολικό το οποίο συμμετείχε στον 1ο όμιλο τερμάτισε στην πρώτη θέση συγκεντρώνοντας 36 βαθμούς έναντι του Ευόσμου που συγκέντρωσε 26 βαθμούς, καταγράφοντας στο ενεργητικό του 10 νίκες, 6 ισοπαλίες και καμία ήττα, ενώ σημείωσε 44 τέρματα και δέχτηκε 21.

Από την άλλη πλευρά το Φάληρο που συμμετείχε στο 2ο όμιλο τερμάτισε στην πρώτη θέση συγκεντρώνοντας 47 βαθμούς έναντι του Μ. Αλεξάνδρου που συγκέντρωσε 45 βαθμούς, καταγράφοντας στο ενεργητικό του 15 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες, ενώ σημείωσε 64 τέρματα και δέχτηκε 25.

 

ΤΟ ΕΜΨΥΧΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ ΤΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ

1.

ΑΓΓΕΛΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Τερματοφύλακας

2.

ΛΕΜΟΝΤΖΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

Τερματοφύλακας

3.

ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

Αμυντικός

4.

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Αμυντικός

5.

ΣΙΩΠΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Αμυντικός

6.

ΙΤΣΟΣ ΠΕΤΡΟΣ

Αμυντικός

7.

ΜΑΔΕΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Αμυντικός

8.

ΤΕΡΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Αμυντικός

9.

ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μέσος

10.

ΣΙΟΥΝΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ

Μέσος

11.

ΠΑΡΑΣΧΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Μέσος

12.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Μέσος

13.

ΛΕΜΟΝΤΖΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

Μέσος

14.

ΣΤΟΪΔΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

Επιθετικός

15.

ΜΟΣΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Επιθετικός

16.

ΛΕΜΟΝΤΖΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

Επιθετικός

17.

ΜΟΥΡΜΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Επιθετικός

18.

ΡΕΤΖΕΠΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Επιθετικός

19.

ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

Επιθετικός

 20.

ΓΚΟΤΣΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Επιθετικός και εκτελών χρέη προπονητή

 

 

 

 

 

 

ΤΟ ΕΜΨΥΧΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ ΤΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ

1.

ΚΑΛΛΙΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Τερματοφύλακας

2.

ΤΣΙΟΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Τερματοφύλακας

3.

ΤΣΙΟΜΠΛΕΚΤΣΗΣ ΗΛΙΑΣ

Αμυντικός

4.

ΚΑΡΥΟΦΥΛΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Αμυντικός

5.

ΚΑΡΑΚΙΟΥΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

Αμυντικός

6.

ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Αμυντικός

7.

ΣΚΟΝΔΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Αμυντικός

8.

ΚΑΤΣΙΑΟΥΝΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ

Αμυντικός

9.

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Μέσος

10.

ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ

Μέσος

11.

ΧΑΤΖΗΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Μέσος

12.

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Μέσος

13.

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Μέσος

14.

ΜΠΛΙΘΙΚΙΩΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

Επιθετικός

15.

ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

Επιθετικός

16.

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Επιθετικός

17.

ΚΟΥΣΙΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ

Επιθετικός

18.

ΓΚΟΥΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Επιθετικός

ΚΑΚΑΛΕΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΦΟΡΟΣ και εκτελών χρέη προπονητή

Δείτε Επίσης

Scroll Up