ΕΠΣ Πιερίας-ΕΠΣ Μακεδονίας στις Κ14 και Κ16. Ποιοι κλήθηκαν…

Συντάκτης: Share:

Την Τετάρτη 13 Φεβρουαρίου 2019

ΕΠΣ Πιερίας – ΕΠΣ Μακεδονίας

στις κατηγορίες Κ 14 (Παίδων) και Κ 16 (Νέων)

για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων

 

Την Τετάρτη 13 Φεβρουαρίου 2019 συνεχίζεται και ολοκληρώνεται η α’ φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων στις κατηγορίες Κ 14 (Παίδων) και Κ 16 (Νέων) και οι μικτές ομάδες της ΕΠΣ Μακεδονίας θα αντιμετωπίσουν τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ Πιερίας στο Ενωσιακό γήπεδο της Πιερίας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Ο αγώνας των Παίδων θα αρχίσει στις 12.30 και των Νέων στις 14.30.

Ο Ενωσιακός προπονητής, Αθανάσιος Καναράς και ο συνεργάτης του, Χάρης Παπαπαναγιώτου στις αποστολές συμπεριέλαβαν τους παρακάτω ποδοσφαιριστές:

ΜΙΚΤΗ Κ 14 (ΠΑΙΔΩΝ): Αλειφερόπουλος Στέφανος (ΠΑΟΚ), Αμπεριάδης Κυριάκος (Ντίνος Κούης), Βασιλειάδης Μηνάς (Μπέμπηδες 2000), Βλαχοδήμος Ζήσης (Μπέμπηδες 2000), Γεωργιάδης Χαράλαμπος (ΠΑΟΚ), Θεοδοσιάδης Παναγιώτης (ΠΑΟΚ), Ιγνατίου Κωνσταντίνος (ΠΑΟΚ), Κυφωνίδης Αγγελος (Γιώργος Κούδας), Μαυρόπουλος Κωνσταντίνος (Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης), Μπάτος Ιωάννης (ΑΠΣ Διάπλαση), Παναγιωτίδης Αθανάσιος (ΠΑΟΚ), Πετρίδης Βασίλειος (Αγροτικός Αστέρας 2016 Υποδομή), Πότσης Δημήτριος (ΑΟ Σούτερς), Σερέτης Κωνσταντίνος (Νέα Πολιτεία Ευόσμου), Σκούρτης Κωνσταντίνος (ΑΟ Πρωτέας Ευόσμου), Σουντουλίδης Νικόλαος (ΣΑΝΤΟΣ), Τσιμένογλου Ιωάννης (ΠΑΟ Διοικητηρίου) και Χουσεϊνογλου Ραφαήλ (Αγροτικός Αστέρας Υποδομή 2016). 

ΜΙΚΤΗ Κ 16 (ΝΕΩΝ): Αδέμης Δημήτριος (Κεραυνός Αγίου Παύλου), Αιχμαλωτίδης Ηλίας (ΑΜΣ Διάπλασις), Βασιλάκης Χρήστος (Αχιλλέας Τριανδρίας), Γραμματικόπουλος Αντώνης (Αρης), Κανέλλης Αγγελος (Γερμανική Αθλητική Ακαδημία), Κίζυλης Ευστάθιος (Μπέμπηδες 2000), Κρίγκος Φίλιππος (Ποσειδώνας Καλαμαριάς), Λάμπρου Παναγιώτης (Ολυμπιακός Κυμίνων), Μανεσίδης Στέφανος (ΠΑΟΚ), Mανωλιούδης Ιωάννης (ΠΑΟΚ), Μηνάς Μενέλαος (Ντίνος Κούης), Νακόπουλος Χρήστος (Αναγέννηση Ρυσίου), Πάγιος Νικόλαος (Ντίνος Κούης), Παναγιωτίδης Μιχαήλ (Αρης), Φαϊτατζόγλου Κωνσταντίνος (Ατρόμητος Τριαδίου), Χατζηστραβός Φώτης (ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας), Χατζόπουλος Ξενοφών (Μπέμπηδες 2000) και Χρυσόπουλος Ιωάννης – Κωνσταντίνος (Ποσειδώνας Καλαμαριάς).

Στους άλλους αγώνες του 3ου ομίλου θα αναμετρηθούν οι μικτές ομάδες Κ 14 (Παίδων) και Κ 16 (Νέων) της ΕΠΣ Πέλλας και της ΕΠΣ Ημαθίας (Δημ. γήπεδο Έδεσσας, ώρα έναρξης 12.30 και 14.30, αντίστοιχα).

Δείτε Επίσης

Scroll Up