ΕΠΣΜ: Ανέβηκε ο Παύλος Μελάς στην Α1 κατηγορία- Αποτελέσματα (pic)

Συντάκτης: Share:

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(28η αγωνιστική)
——————————————————
Ελευθεριακός – Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης*  2-2 ΤΕΛΙΚΌ (Βιλανάκης 10′ πεν., 48’/ Βοσνάκης 24′, Αρσενίδης 35′)
*Αποβλήθηκε για διαμαρτυρία με δύο κίτρινες κάρτες ο Φιλιππίδης στο 1ο λεπτό)

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου – Αστέρας Αμπελοκήπων 1-2 ΤΕΛΙΚΌ 

ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας – Δόξα Πενταλόφου 1-2 ΤΕΛΙΚΌ  ( 7′ / Μάσκας 53′, Αγγελής 69′)

Αίας Ευόσμου – Αξιός Ανατολικού 2-2 ΤΕΛΙΚΟ

Δόξα Ρετζικίου – Αναγέννηση Χαλκηδόνας 0-2 ΤΕΛΙΚΟ

ΓΣ Ηλιούπολης – Ιωνικός 0-3 ΤΕΛΙΚΟ

 

Η βαθμολογία του 1ου ομίλου

Ιωνικός 60
—————
Αναγέννηση Χαλκηδόνας 58
ΑΟΚ Αγ. Αθανασίου 55
Αστέρας Αμπελοκήπων 51
Δόξα Πενταλόφου 46
————–
Ελευθεριακός 43
Αίας Ευόσμου 42
Δόξα Αγίου Παύλου 41*
Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης  38
Δόξα Ρετζικίου  36
Κανονιέρηδες  29*
————
Αστραπή Δενδροποτάμου  29*
Μακεδονικός Γέφυρας  28*
ΠΑΕ Τερψ. Ευαγγελίστριας  23
Αξιός Ανατολικού  17
———————
ΓΣ Ηλιούπολης  10

 

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(28η αγωνιστική)
——————————————————
Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου – Μακεδονικός Λητής* 2-3 ΤΕΛΙΚΌ  (Μποβάκης 10′,43′, Κοσμούδης 58’/ Ανδρεανίδης 51′, 85′ πεν.)

ΑΣ Νεάπολης – Ελλήσποντος Μαδύτου 0-1 ΤΕΛΙΚΌ  (Τζουβελέκης Αλέξανδρος)

Ακρίτες Συκεών – Απόλλων Ζαγκλιβερίου 1-3 ΤΕΛΙΚΌ (Γκλέσι 47′ / 30′, 78′)

Μακεδονικός Ασκού – ΠΑΟ Ξυλούπολης* 4-2 ΤΕΛΙΚΌ  (Χαμ. πέναλτι στο 75′ για την Ξυλούπολη – Αποβολή ο Δουλγερίδης στο  89′)

ΑΕ Φιλύρου – Κεραυνός Ωραιοκάστρου 1-0 ΤΕΛΙΚΟ (Πάππας) (Χαμ. πενάλτι στο 45′)

ΑΕ Ελπίδα Τούμπας – ΠΑΟ Δορκάδας 0-1 ΤΕΛΙΚΟ (Παπαζώτος 10′ πεν.)

 

 

Η βαθμολογία του 2ου ομίλου

Παύλος Μελάς 60
——————
Μακεδονικο Αγίου Βασιλείου  56*
ΠΑΟ Ξυλούπολης  45
Κεραυνός Ωραιοκάστρου  42
Μακεδονικός Λητής    42*
—————
ΑΕ Φιλύρου   40
Ελλήσποντος Μαδύτου 38
ΠΑΟ Δορκάδας   38
Απόλλων Ζαγκλιβερίου  38
ΠΑΟΚ Σταυρού  36
—————-
ΑΣ Νεάπολης   34
Μακεδονικός Ασκού  34
Ακρίτες Συκεών  27
ΑΕΕΤ   25
————–
Κριθιά -9
*Ρεπό δεν έχουν κάνει Άγιος Βασίλειος και Λητή

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(25η αγωνιστική)
——————————————————
Ολυμπος Δενδροποτάμου – Εθνικός Ευόσμου  0-1 ΤΕΛΙΚΟ (Σπανογιώργος 48′)

 

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(25η αγωνιστική)
——————————————————
17.00 Ελπίδες Σταυρούπολης – Εθνικός Μετεώρων  1-1 ΤΕΛΙΚΟ

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(25η αγωνιστική) (Ώρα έναρξης αγώνων: 17.00)
——————————————————
Νέστωρ Οσσας – Αρης Καβαλαρίου 4-1 ΤΕΛΙΚΟ

Αρης Ξηροποτάμου – Δόξα Ασσήρου  0-2 ΤΕΛΙΚΟ

Ηρακλής Μοδίου – Δάφνη Ευαγγελισμού  3-4 ΤΕΛΙΚΟ ( ; / Καλεντερίδης Χ., Δημόπουλος Χ., Δουλγερίδης Δ., Καλαϊδόπουλος)

Εθνικός Προφήτη – ΑΕ Αγ.Γεωργίου 4-5 ΤΕΛΙΚΟ

Διγενής Κρυονερίου – Εθνικός Λαγυνών 3-0 ΤΕΛΙΚΟ

Ποντιακός Πολυδενδρίου – Δράση Αρδαμερίου 3-2  ΤΕΛΙΚΟ

ΠΑΟΚ Ανοιξιάς – Βρασίδας Βρασνών  3-0 α.α

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(25η αγωνιστική) (Ώρα έναρξης αγώνων 17.00)

——————————————————

Απόλλων Κάτω Σχολαρίου – Πυρσός Αγίας Τριάδας  1-3 ΤΕΛΙΚΟ

Φοίνικας Καλαμαριάς – ΑΕ Χαριλάου – Αγιος Ελευθέριος 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

Γερμανική Αθλητική Ακαδημία – Αριστοτέλης  0-3 ΤΕΛΙΚΟ (Λουιζίδης 2΄, Ρεσούλι 1)

Μέντεκας Καλαμαριάς – ΑΕ Μαρτίου 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

Αχιλλέας Περαίας – Αργοναύτης Καλαμαριάς 2-1 ΤΕΛΙΚΟ

Δείτε Επίσης

Scroll Up