Η κλήρωση του κυπέλλου ΕΠΣΜ-Με ποιον παίζει η ομάδα σας…

Συντάκτης: Share:

Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται η κλήρωση των αγώνων της α’ φάσης του 49ου Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων.

Αναλυτικά από την κληρωτίδα αναδείχτηκαν τα παρακάτω ζευγάρια:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Κεραυνός Ωραιοκάστρου – ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Μ. Αλέξανδρος Καλοχωρίου – Μακεδονικός Γέφυρας

Δόξα Πενταλόφου – ΜΑΣ Αγχιάλου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ελευθεριακός  – ΑΕ Φιλύρου

Κανονιέρηδες – Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης

Αστέρας Αμπελοκήπων – Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου

Αίας Ευόσμου – ΑΣ Νεάπολης

Δόξα Ρετζικίου – Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Μακεδονικός Αγίου Βασιλείου – Απόλλων Ζαγκλιβερίου

Νίκη Ηρακλείου – Μακεδονικός Λητής

Θύελλα Περιστερώνας – Μακεδονικός Ασκού

Ελλήσποντος Μαδύτου – Διγενής Κρυονερίου

Κεραυνός Κολχικού – ΠΑΟ Δορκάδας

·         Χωρίς αγώνα προκρίθηκε στην επόμενη φάση ο ΠΑΟΚ Σταυρού

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Αγίου Παύλου – ΑΕ Καλλιθέας Παν. Φανερωμένη

Μελιτέας – Μαραθώνας

Αριστοτέλης – Εθνικός Πυλαίας

 

Αγιος Γεώργιος Ν. Κρήνης – ΑΕ Κρήνης

Αχιλλέας Τριανδρίας – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας

·         Χωρίς αγώνα προκρίθηκε στην επόμενη φάση το Πανόραμα

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου – Αετός Βασιλικών

Ορφέας Σουρωτής – Νίκη Μεσημερίου

Αστέρας Ραιδεστού – Κεραυνός Αγγελοχωρίου

Αναγέννηση Ρυσίου – Αναγέννηση Επανομής

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Αδένδρου – Αναγέννηση Προχώματος

Σμυρναϊκός Βαθυλάκου – Θρίαμβος Παρθενίου

Ατρόμητος Φιλαδέλφειας – Εθνικός Μαλγάρων

·         Χωρίς αγώνα προκρίθηκε στην επόμενη φάση ο Αξιός Ανατολικού

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Οδυσσέας Κορδελιού – ΑΕ Αμπελοκήπων

Ρουβίκωνας – Ομόνοια Σταυρούπολης

Μ. Αλέξανδρος Ελλήνων – Ολυμπος Δενδροποτάμου

Ελπίδες Αμπελοκήπων – ΓΣ Ηλιούπολης

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Εθνικός Μετεώρων – ΑΜΣ Νικόπολη

Ελπίδες Συκεών – Ενωση Ανθοκήπων Καρατάσου

Αστραπή Νεάπολης – Ελπίδες Σταυρούπολης

Ακρίτες Συκεών – Ακαδ. Ποδ. Νεάπολης / Ελπίδες Μακεδονικού

Ακαδ. Γιώργος Κούδας – Λύκοι Δ. Π. Μελά

·         Χωρίς αγώνα προκρίθηκε στην επόμενη φάση Νίκη Ευκαρπίας

 9ος ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Περιβολακίου – Αρης Καβαλαρίου

Μ. Αλέξανδρος Ν. Απολλωνίας – Ελλήσποντος Κριθιάς

·         Χωρίς αγώνα προκρίθηκε στην επόμενη φάση η Δάφνη Ευαγγελισμού

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης – ΑΕ Πυλαίας

Προοδευτική – Πέρα

Κισσός Χορτιάτη – ΠΑΟ Διοικητηρίου

ΑΟ Σούτερς – ΑΕ Φαλήρου

Μέντεκας Καλαμαριάς – Πυρσός Θεσσαλονίκης

11ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Τριαδίου – Απόλλων Κ. Σχολαρίου

ΠΑΣ Κεραυνός Μονοπήγαδου –  Αχιλλέας Περαίας

·         Χωρίς αγώνα προκρίθηκε στην επόμενη φάση ο Ατρόμητος Πλαγιαρίου

 

–       Οι αγώνες της α’ φάσης όπου συμμετέχουν οι ομάδες της Α’ κατηγορίας θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 7 – 8 Σεπτεμβρίου 2019

–       Οι αγώνες της α’ φάσης όπου συμμετέχουν οι ομάδες της Β’ κατηγορίας θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 14 – 15 Σεπτεμβρίου 2019